| DaFrate a întrebat:

Salut tuturor, vreau si eu sa-mi spuneti cateva anime-uri gen Another dar sa aibe si putin romance big grin. Un exemplu ar fi Death Note. are drama, mister dar si putin romance.

Răspuns Câştigător
| Alezuza a răspuns:

Hmm gen Another si sa fie si romanta pai cred ca Mirai Nikki se potriveste e cu mult sange mister drama actiune si o romanta nebuna :3

| DaFrate explică (pentru Alezuza):

Ieri am terminat Mirai Nikki, foarte frumos :X... putin trist dar frumos

| Alezuza a răspuns (pentru DaFrate):

Ma bucur ca ti-a placut happy

7 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Shiki,Mirai Nikki,Tasogare Otome x Amnesia,Shinreigari: Ghost Hound,Code Geass,Jigoku Shoujo,Darker that black, Psycho-Pass, Higashi no Eden, Phantom: Requiem for the Phantom, Aoi Bungaku.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Eu ţi le propun pe următoarele:
- SankaRea
- Mirai Nikki
- Highschool of the Dead
- Black Rock Shooter
- Vampire Knight
- Elfen Lied
- Bakemonogatari
- Arata Kangatari
- Higurashi no Naku Koro ni
- Basilick
- D.Gray-man
- Date a Live
- Deathman Wonderland
- Full metal panic!
- Guilty Crown
- Hataraku Maou-sama
- Jigoku Shoujo (Hell Girl)
- Kakumeiki Valvrave
- Karneval
- Kurozuka
- Shingeki no Kyojin
- 11eyes
- Amnesia
- Ao no Exorcist
- BTOOOM!
- Code: Breaker
- DN Angel
- Gosick
- Hakuouki
- Maoyuu Maou Yuusha
- Shigofumi
- Sword Art Online

| DaFrate explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Nu cunosc multe anime-uri din lista care ai facut-o. dar tu esti sigura ca Sword Art Online e cu drama si mister? Eu am nevoie de un anime gen Another cu mult sange si blesteme +Dragoste

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru DaFrate):

Another? Mult sânge? Mă faci să râd laughing
Eu ţi le-am propus pe cele care seamănă cât de cât din cele pe care le ştiu, dar cele care sunt aşa cum le-ai descris şi le aleg acum de mai sus:
- SankaRea
- Mirai Nikki
- Highschool of the Dead
- Vampire Knight
- Elfen Lied (ăsta da anime Bloody)
- Bakemonogatari
- Basilisk
- Guilty Crown
- Kurozuka
- 11eyes
- BTOOOM!
- Shigofumi
Restul care nu le-am scris şi în lista asta le lipseşte ceva. Ori nu au destul mister, ori nu au romance sau altele. Dar la ceva, ceva tot seamănă cu Another.

| mamaFluture a răspuns:

-Deadman Wonderland
-Blood-C
-Ergo Proxy
-Kara No Kyoukai
- SankaRea
-Shiki
-Kuroshitsuji/Kuroshitsuji II
-xxxholic /xxxholic kei
pe astea le gasesti pe animekage.ro si mai sunt
-higurashi no naku koro ni kai pe deseneanimeonile.ro
le-am vazut pe toate si ti le recomand