| DaRkNess2 a întrebat:

Buna TPU tongue Am vazut acum vreo 6 ani un film de groaza care m-a speriat dar nu l-am vazut pana la final. Deci erau 2 surori intr-o masina si nu mai tin minte cum dar a luat foc. Sora mai mica a supravietuit si la inmormantarea surori sale nu cadavrul se misca laughing))) Daca stie cineva cum se numeste filmul ii dau o funda mare cat capu luiwinking

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

„La înmormântarea surorii sale nu cadavrul se mișcă"? Nu prea înțeleg multe chestii din descriere, dar încerc...
Pe românește, era vorba despre două surori în drum spre casă, după ce au vizitat mormântul părinților lor. Sora cea mică era la volan, iar dintr-o neatenție s-a izbit într-un bolovan de pe marginea drumului. Impactul a aruncat-o pe mezină afară din mașină, în timp ce sora cea mare a rămas blocată până în momentul explozei. Deși desfigurată, Vanessa (așa se numea sora mai mare) supraviețuiește și e îngrijită de soțul ei, până când se presupune că suferă un atac de cord și moare.
Sora cea mică, Christy, a fost internată la rândul ei într-un spital. Când aude că sora sa a murit, se prezintă la înmormânare și face o scenă, strigând că Vanessa este vie în coșciug.
Ulterior, tipa se mută într-un alt stat, dar rămâne bântuită de coșmaruri și viziuni. După câțiva ani se întoarce în orașul natal pentru o altă înmormânare, unde îl revede pe cumnatul său, care o întâmpină cu răceală. În același loc o vede pe nepoata ei care o roagă să stea...
Probabil până aici ai urmărit. Am înțeles bine?
Oricum, filmul despre care vorbesc se numește „Beneath" - Între viaţă şi moarte (2007) cu Nora Zehetner și Matthew Settle.
http://youtu.be/upgnzqoru4U
Numai bine.