| DamiPapucii a întrebat:

pentru cei care au vazut filmul Stapanul inelelor(Lord of the Rings)am o intrebare.La sfarsit Frodo se urca intr-o barca si pleaca cu Gandalf, 3 elfi si Bibo din Comitat. Unde a plecat spre ce? sau cine? Ca Sam a venit acasa si cu ceilalti 2. Dar el nu. Deci unde a plecat?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

La sfârșit, Frodo rămâne rănit în suflet și corp și, fiind acompaniat de către Bilbo, călătorește peste mări spre Tărâmurile Nemuririi, unde își găsește pacea.

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/St%C4%83p%C3%A2nul_inelelor

Apropo, in film nu arata, dar in carte, conflictele nu s-au încheiat, deoarece Saruman reușește să scape din captivitate și să aducă Comitatul sub conducerea sa impreuna cu complicii sai. În final, hobbiții reușesc să îl înlăture pe acesta și să readucă frumusețea și pacea acelor zone.