| 100 a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul The lord of the rings(Stapanul inelelor)? Va place?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

My preciousss...laughing)
l-am vazut de nu stiu cate ori ...asa ca, cred ca imi place...big grin
bineinteles ca mi-a placut! ca daca nu imi placea nu ma uitam de atatea ori la el...laughing
si cel mai mult mi-a placu de Frodo...
ai inteles "my preciouss'? laughing

12 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Thx for... fundita
chiar apreciez big grin

| Aero a răspuns:

Gandalf e personajul meu preferat. Stiu replicile lui pe de rost din toate cele 3 filme, inclusiv editia extinsa.

Am vazut fiecare film de cel putin 10 ori fiecare cap-coada.

Cred ca tuturor le place acest film intr-o masura mai mare sau mai mica. Filmele sunt probabil cele bune!(categoria fantasy adventure)

| Aero a răspuns:

Ia sa dau un citat de pe Wikipedia pentru cei care zic ca filmul e slab sau ca "nu-mi place naphbbbbt" :

"People who view fantasy as second rate or childish are usually people who don't read or understand it. I like to tell them that good fantasy is social commentary combined with good storytelling - Tolkien, C. S. Lewis, the Oz stories and so many others. Sure, the stories take place in an imaginary world. But those worlds mirror our own and tell us things about ourselves that need to be said and understood. I also like to tell them how often other forms of literature use fantasy as the bedrock of their own stories. Fantasy transcends its own form in wider scope than any other type of writing"

| mika a răspuns:

Dap! mi-a placut la inceputtongue

| Klara a răspuns:

Prea multa actiune inutila, prea multi monsri hidosi, prea putin dialog, prea cliseic, prea SF.
Nu mi-a placut. Mai degraba ma uit la Avatar.

| Gumitsăă a răspuns:

Bineinteles! Ma fascineaza povestea si felul cum sunt filmate scenele. e un film extraordinar. dar cea mai palpitanta este ultima parte "Intoarcerea regelui" :X:X::X

| A_7153 a răspuns:

Nu mi-a placut deloc phbbbbt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mi tare film vazut de mine imi place la nebunie si actorul meu preferat din el este aragorn e dar si toti ceilalti:gandalf, legolas, gimli etc.

| speră a răspuns:

E foarte tareeee...e peste orice film...sf,.

| bunja a răspuns (pentru speră):

Mai Ales Cand Vezi Ditamai Armata Din Mordor Sau Din Isengard Cand Ataca Cu Furia Lui Saruman Respectiv Sauron Mai Ales Cand Ataca Minas Tirith Capitala Gondorului... Pt Cei Care Au Vazut Filmul Cand Vin Din Mordor Cu Batalioane...Te Ia Groaza PArca Te Infricosezi Doar Cand Te Uiti

| eXoR a răspuns:

Am vazut cele 3 filme creca de 10 ori si acum am vazut si the hobbit si nu m-am plictisit nici o secunda si a 10 oara tot asa de nerabdator eram ca cand l-am vz prima data am citit multe comentari pe diverse forumuri si site-uri in care uni zic ca the hobbit nu are destula actiune si e plictisitor actiunea a fost exact cat trebuia sa fie la fel si in lord of the rings si am vazut multe filme dar aceste seria LOTR sunt 3 filme care au fost cele mai bune filme facute pana acum dupa parerea mea