| libelula55 a întrebat:

Buna TPU recent m-am uitat la serialul Cilek Kokusu la toate cele 23 de episoade, mi-a placut foarte mult si chiar imi pare rau ca nu s-au facut mai multe episoade.
As vrea sa-mi da-ti niste detalii depre serial. Cand a fost filmat, Se va face sezonul 2? Actorii sunt impreuna si in realitate?

Iar daca vreti sa-mi dati alte seriale care le pot vedea pe google turcesti dar care sa fie asemanatoare cu Cilek Kokusu in general mie nu-mi plac serialele de dragoste care sunt complicate cu mafioti si etc.
Va multumec anticipat

1 răspuns:
| Adriana3m5 a răspuns:

Un serial foarte frumos de dragoste este Bir Ask Hikayesi.
Povestea este despre doi frati o fata si un baiat, care au fost dati la famili diferite chiar dupa nastere, iar mama acestora stiind ca au murit nu ii cauta.( acestia aveau de la parinti biologici doar un inel legat de un colier la gat)
Adopta un alt baiat, pe care ii creste de mic...
Adevaratul ei baiat ajunge pe strazi, fura se bate pentru a trai, pe cand un alt baita traieste fericit in locul lui.
Fata se casatoreste cu un "psihopat" si are un copil.
Baiatul ajunge sa cunoasca o fata pe strazi, careia i s-a furat banii iar el o ajuta. (El era indragostit de o alta fata atunci, care se casatoreste pentru bani, astfel el este impuscat in cap, iar glonutul nu poate fi scos).
Ajunge sa isi cunoasca sora cu ajutorul inelului identic pe care si ea il purta la gat. Se indragosteste de fata de pe strada pe care a cunoscut-o, dar isi cunoaste si mama biologica pentru care ajunge sa munceasca.
Cu acea fata de pe strazi a trait o iubire extraordinara, se cearta de mai multe ori, si renunta sa mai faca operatia, dorind sa moara decat sa traiasca fara iubita sa.
La finalul filmului, baiatul crescut de mama sa moare, si el de asemenea, atunci cand afla si mama sa cine este cu adevarat.
Se impaca cu iubita sa inainte sa moara, accepta sa faca operatia chiar daca este prea tarziu si totul este ok.
Pana cand sotul primei sale iubite, intra in camera lui si il omoara.
Iubita sa face un test de sarcina, asmcesta fiind pozitiv se duce la el si atunci il gaseste mort.
In ultimul episod dupa moarte, acesta isi imagineaza ca mama sa il accepta si il ia in brate. Urmatoare secventa fiind cea in care sotia sa se duce cu un baietel la mormant aducand flori.( ei se vor casatori, am uitat sa spun)
Este un serial emotionant ce merita vazut...