| cRaZyYkiD a întrebat:

Stiti cum sau cand trebuie sa vad filmele Naruto? De exemplu, primul film dupa ce episoade din anime poate fi vazut ca sa inteleg intamplarile? Filmul 2, 3 pana la 6. Dintre fanii Naruto care le-au vazut, spuneti-mi si mie cand sa ma uit ca sa inteleg. Funda + vot. Multumesc >.

5 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

1) Nu au legatura cu intimplarile din manga

2) Pe wikipedia ti-i lene sa te uiti?

| cRaZyYkiD explică (pentru 0x11111051):

1) Nu am scris nimic referitor la manga, laughing)) ci la episoadele din anime, manga sunt benzile desenate. Episoadele pot avea legatura intr-un anumit fel, de exemplu: in primul film sunt personaje care nu apar in anime sau apar tarziu, de asta am pus si intrebarea, pentru ca m-am uitat cateva minute si nu intelegeam nimic si logic, am considerat ca trebuie vazut dupa anumite episoade DIN ANIME. La asta cautam explicatie.
2) Tu de unde crezi ca stiu de filme? Nu vreau ordinea sau numele filmelor ci de modul in care pot fi vazute...huh...nimeni nu ar intelege ceva daca s-ar uita la primul film cand nu a ajuns decat la episodul 153 (un nr ales la intamplare) din prima serie anime Naruto.
Mai bine ma descurc singura decat sa imi pierd timpul explicandu-ti cand eu sunt cea care a pus intrebarea si sigur imi vei raspunde in contradictoriu. Toate cele bune.

| ryuu a răspuns (pentru cRaZyYkiD):

Da, manga-urile sunt benzi desenate. Dar anime-urile au (in general) la baza manga-urile. Iar anime-ul "Naruto" urmeaza fidel povestea din manga.
Cat despre intrebarea ta, propunerea mea este sa urmaresti filmele dupa ce ai terminat seria TV. Prima serie "Naruto" -> cele 3 filme corespunzatoare primei serii, pe urma sa ajungi la zi cu seria a doua "Naruto Shippuden" -> restul filmelor.
Filmele au o poveste a lor, fara nicio legatura intre ele si nu influenteaza cu nimic povestea principala.
Noapte buna!

| 0x11111051 a răspuns (pentru cRaZyYkiD):

Da animeul dupa ce se face? Nu dupa intimplarile din manga?
Si ti-am scris "Uita-te pe WIKIPEDIA" acolo toata info. gasesti!

| FatUglyVirgin a răspuns:

Filmele nu au legatura cu intamplarile din povestea principala, din cate stiu eu