| Stelianu729 a întrebat:

(FUNDĂ)
m-am apucat recent de Naruto (sunt la episodul 70 din primul serial)

sunt însă puțin derutat în legătură cu filmele "Naruto" și "Naruto Shippuden" cu serialele în sine.

aș vrea sa știu daca trebuie sa vad cate un film după un anumit episod? pentru că aș vrea să știu intâmplarile in ordinea cronologică!

(ex:
după ep 100 din Naruto >- Naruto film 1 --- apoi ep 101

după ep 274 din Naruto Shippuden >- Naruto Shippuden filmul nr1 --- apoi ep 275)

-Și pentru cei care știu site-ul "AnimeKage" - pe wikipedia arata ca Naruto Shippuden are 700+ ep
-pe site are doar 500 + filmele

lipsesc sau așa trebuie să fie?

FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| DNA01 a răspuns:

NARUTO

Dupa episoadele 1-5 >>> ova-ul Find the crimson four-leaf red clover! >>> dupa episoadele 6-19 >>> Naruto: the cross roads (OVA) >>> ep 20-101 >>> Mission: protect the waterfall village (OVA) >>> filmul din 2004 >>> ep 102-160 >>> al doilea film (2005) >>> ep 161-196 >>> al treilea film (2006) >>> ep 197-220

NARUTO SHIPPUDEN

1. Dupa ep 32 >>> Naruto Shippuden The Movie
2. Dupa ep 71 >>> Bonds (film)
3. Dupa ep 126 >>> The Will of Fire (film)
4. Dupa ep 143 >>> The Lost Tower (film)
5. Dupa ep 196 >>> Blood Prison (film)
6. Dupa ep 219 >>> Chunin exam on fire! Naruto vs Konohamaru (OVA)
7. Dupa ep 251 >>> Road to Ninja (film)
8. Dupa ep 493 >>> The Last (film)
9. Dupa ep 500 >>> The Day Naruto Become Hokage (OVA)

Mai sunt inca 7 ova-uri dar nu stiu exact in ce ordine trebuie vazute, deci le poti vedea cand vrei tu. Ai putea sa le vezi dupa filme, ca poate asa e mai usor de inteles, ca daca le vezi dupa ce termini tot anime-ul probabil le intelegi mai greu. Adica dupa filmul din 2004 vezi ova-ul din 2004, dupa filmul din 2005 vezi ova-ul din 2005 si asa mai departe. Sau inainte de filme, tu alegi.

1. Konoha Annual Sports Festival (2004) (Mai are o denumire ova-ul: "Hidden Leaf Village Grand Sports Festival")
2. Finally a clash! Jonin VS Genin! Indiscriminate grand melee tournament meeting! (2005)
3. Shippū! "Konoha Gakuen" Den (2008)
4. Naruto, The Genie, and The Three Wishes! (2010)
5. Naruto x UT (2011)
6. Hashirama Senju vs. Madara Uchiha (2012)
7. Naruto Shippūden: Sunny Side Battle! (2014)

2 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Nu lipseste niciun episod. Sunt peste 700 de episoade fiindca s-au luat in calcul si cele 220 de episoade din prima serie.

| Stelianu729 explică (pentru alexalx1234):

Mersi, ai dreptate, dar cu filmele imi poti spune ceva?