| Cthulhu16 a întrebat:

Stiti cumva niste filme cu criminali in serie? De exemplu Tacerea mieilor, Dragonul rosu, Zodiac, Hannibal, Ted Bundy? Va rog si o mica descriere.

Răspuns Câştigător
| iMophis a răspuns:

Buna!
Uite aici niste filme interesante:
American Psycho (2000)
Ucigasi din nastere (1994)
Monster(2003)
I sow the devil (2010)
Death Proof (2007)
Parfume The Stori of Murderer(2006)
God Bless America (2011)
Inger si demon (2001)
From Hell (2001)
Maniac (2012)
Vizionare placuta!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Știi că e ilegal sa promovezi pirateria?

| faramatania a răspuns:

Henry: Portrait Of A Serial Killer (1986),Se7en (1995),Identity (2003),Solace (2015),Wicked City (2015/miniserie),mai poți să încerci și:The Wrong Car (2016)

| UnBroken2016 a răspuns:

Seven (Se7en) 1995, Zodiac 2007.

| DyNo a răspuns:

Dexter, este un serial despre un criminal in serie pe nume Dexter Morgan. Acesta lucreaza pe timp de zi pentru politia din Miami ca specialist in petele de sange, anchetand crime. Pe timp de noapte vaneaza si ucide criminali care nu si-au primit pedeapsa, scapand de sistemul de justitie. Dexter ucide doar oameni, care merita, adica alti criminali. Tatal sau vitreg, Harry l-a educat cu acest cod, pe care el il numeste "codul lui Harry".
Este unul din serialele mele preferate, pe care ti-l recomand. big grin

| starro a răspuns:

Changeling 2008 cu Angelina Jolie, este vorba despre un criminal in serie care rapeste si omoara copii. Uita te la film.