| king4aday a întrebat:

Imi puteti spune niste filme despre criminali in serie? Nu neaparat biografice sau inspirate din fapte reale. Cele cu Ted Bundy, The Zodiac, Gacy, Seven, seria Hannibal le-am vazut.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Urmatoarele sunt inspirate dupa adevarati ucigasi in serie :

The Helter Skelter Murders (1970)

From Hell (2001)

Karla (2006)

Starkweather (2004)

Monster (2003)

10 Rillington Place (1971)

Evilenko (2004)

Dahmer (2002)

Summer of Sam (1999)

si ca serial : Dexter.
*acesta e o fictiune*

| king4aday explică:

Mi-ati dat atatea raspunsuri bune incat, nu stiu pe care sa-l aleg castigator. Mersi mult, o sa am un weekend sangeros. laughing

| M25M a răspuns:

Ai aici o lista cu cateva : http://www.imdb.com/list/tGFWEuQ6kpw/

Din acestea am vazut(pe langa cele mentionate de tine) si iti recomand :
Insomnia
American Psycho
Psycho
Taxi Driver
Monster
I saw the devil(corean)
Death Proof

In afara listei:
Identity
Saw
Seven Psychopaths

| adriano26 a răspuns:

Incearca sa te uiti la un serial.Iti recomand Dexterwinking

| AlexJr11 a răspuns:

The Collector

| CarlaaSonia a răspuns:

Chained, singurul pe care il stiu blushing Dar chiar ti-l recomandwinking