| anonim_4396 a întrebat:

Voi stiti castelul Hogwarts din seria Harry Potter, nu? Voi de ce credeti ca au schimbat look-ul castelului de atatea ori? In primul film era un fel, in filmul trei in alt fe. etc... funda pentru un raspuns concret!
P. S:Mereu zic celor care sunt nemultumiti de diferente :
"Pai ce va mai pasa, ca oricum castelul o sa fie distrus si schimbarile o sa dispara! BOOM!"Plssss! Raspundeti!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi e firesc să fie schimbat. Hogwarts-ul nu face decât să arate tot mai detaliat cu fiecare film. În primele filme nu apăreau decât puține locații de pe domeniul Hogwarts-ului, dar Hogwarts-ul corect e cel din ultimele filme. Nu mai contează ce cred alții. Nu se apucă directorul de decoruri, Stuart Craig, să construiască așa cum li se trezește unora. Și așa, din câte știu, exteriorul e mai mult digitalizat. Nu e real. Doar interiorul chiar există, deși până și pe ăla îl mai schimbă(se folosesc multe locații de filmat din UK cu diverse școli/academii) sau chiar îl reconstruiește dacă e nevoie.

Cei care sunt nemulțumiți de un asemenea aspect atunci n-ar trebui să se mai uite la filme, dacă ăsta e un aspect care să-i deranjeze. E ceva cât se poate de firesc, această schimbare de look. Din al 3-lea film începe să arate tot mai multe locații, ca și în carte. Se întâmplă cu Hogwarts-ul ceea ce trebuia să se întample.

2 răspunsuri:
| Ginny a răspuns:

ScurtCircuit are dreptate; imi dai si mie id-ul tau in mesaj? plzzzzzzzzzzzzzzzz al meu e anca_97...si...plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzhappy