| B3B3MIKg a întrebat:

Buna tuturor
Din cand in cand ma uit la naruto dar am o intrebare tare mare
Kakashi Sensei cand era mic nu avea sharinganul amandoi ochi ai lui ii avea negri si cand acum e profesor isi poarta bandana aia pe ochi (find acolo sharinganul) careva un experimentat in animeul naruto sau naruto shippuden sa imi explice

Răspuns Câştigător
| DaimlerAG a răspuns:

I l-a dat Orochimaru(ca pe un "blestem" cadou)

15 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Deci iata explicatia:
Dupa ce Kakashi a devenit jounnin la 12 ani, el alaturi de echipa sa ( Kakashi, Rin, Uchiha Obito si senseiul Namikaze Minato) au o misiune in timpul celui de-al treilea razboi shinobi. In timpul misiunii Minato s-a despartit de cei trei elevi ai sai. Cei trei s-au confruntat cu dusmanii iar Rin a fost rapita. Kakashi si Obito se duc dupa ea si au o noua confruntare cu dusmanii in care Obito isi activeaza sharingannul, iar Kakashi isi pierde ochiul stang. Dupa ce o salveaza pe Rin ( care era tinuta intr-un fel de pestera) unul dintre dusmani foloseste un jutsu iar pestera incepe sa se darame peste ei. In timpce fugeau toti spre iesire Kakashi este lovit de o piatra si cade, iar Obito il salveaza sacrificandu-se pe el insusi. O piatra foarte mare cade pe Obito zdrobindu-i partea dreapta a corpului. Obito o pune pe Rin ( care e ninja medical) sa-i scoata sharingannul si ochiul stang si sa il implanteze in ochiul stang al lui kakashi, cel care fusese distrus. Obito a spus ca este un cadou din moment ce el este singurul din echipa care nu ii daruise lui kakashi un cadou atunci cand a devenit jounnin. Kakashi si Rin ies din pestera inainte sa se darame pe Obito.
Cam asta ar fi explicatia. nu stiu daca te-am facut sa intelegi.Actiunea se petrece in episoaele 119-120 in caz ca vrei sa te uiti si sa intelegi mai bine.

| B3B3MIKg explică (pentru Lynna):

Wow mersi de raspunsul tau o.O

| Amiira a răspuns:

Magazin otaku pentru fanii anime si manga romani, http://cihaya.ro

| IoIo11 a răspuns:

Si care e intrebarea?

| B3B3MIKg explică (pentru IoIo11):

Cum o reusit kakashi sensei sa aiba sharinganul

| IoIo11 a răspuns (pentru DaimlerAG):

Ba nu!

| DaimlerAG a răspuns (pentru B3B3MIKg):

I l-a dat Orochimaru(ca pe un "blestem" cadou)

| IoIo11 a răspuns:

Pai stii ca Sharinganul apartine clanului Uchiha. Kakashi facea parte ( cand era mic ) din grupul lui Minato ( al patrulea hokage), impreuna cui Rin si obito. Obito fiind un membru Uchiha!
Ei au avut o misiune in care Obito a fost strivit de un bolovan doar parea dreapta a corpului. Inainte" sa moara" de fapt sa lesine i-a dat sahringanul lui Kakashi.
Sa te uiti la serial ca e super tare! happy

| B3B3MIKg explică (pentru IoIo11):

Mam grabit cu pamblica trebuia sa tio dau tie tongue poate la o alta itnrebare de a mea o sa iti dau o pamblica drept scuza dar cu o intrebare din naruto pe care eu nu o stiu tongue

| IoIo11 a răspuns (pentru B3B3MIKg):

Bine laughing :*

| DaimlerAG a răspuns (pentru IoIo11):

Ai dreptate.M-am uitat si eu acum pe wikipedia si am gasit raspunsul.De ce Orochimaru il intreaba pe Kakashi daca ii place cadoul de la el?(cand acesta isi da jos bandana)

| IoIo11 a răspuns (pentru DaimlerAG):

Nu stiu la ce episod te referi, probabil l-a intrebat : "iti place cadoul de la el?", referindu`se la Obito.

| DaimlerAG a răspuns (pentru IoIo11):

Scuze ca ti-am "furat" funda.Eu chiar credeam ca de la Orochimaru il are.

| IoIo11 a răspuns (pentru DaimlerAG):

Nu-i nimic! :*

| g2br13l a răspuns:

Cand a fost mic el era intr-o echipa ca cea din Naruto cu SAkura si Sasuke, dar numai ca el o fata si inca un baiat care avea sharingan... s-au dus intr-o misiune si baiatul acela a murit strivit de niste pietre mari si Kakashi a luat un ochi de la el fiindca si el a patit ceva la ochi (nu mai stiu) si de aolo are sharingan
Totusi ar fi mai frumos sa astepti sa vezi cum decurg episoadele ca sa intelegi!
Sper ca te-am ajutat

| MalusDacus a răspuns (pentru g2br13l):

Obito il chema si pe fata Rin parca si da ai dreptate.