| Lovetolove a întrebat:

Am o intrebare legata de Naruto. Tin minte ca ochii lui Sasuke erau negri (nu ma refere la momentele in care avea sharingnul activat), dar ochii lui Itachi erau mereu.ei bine avea sharinganul activat tot timpul, la fel si Obito pana cand i l-a dat lui Kakashi. Deci..de ce are Sasuke ochii asa? avea de fapt, ca acum ii are pe ai lui Itachi thinking

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Banuiesc ca cei care fac serialul nu au vrut sa schimbe nimic la Sasuke, tin minte cand zicea Sasuke ca inca poate vedea scene din viata lui Itachi prin ochii lui, deci cu siguranta ochii sunt 100% ai lui Itachi, nu a fost transplantata doar o parte din ochii lui.
Deci asta e sigur, din cate stiu eu toti cei din Uchiha aveau ochii negri nu am vazut vreunul cu alta culoare in ochi, oricum sunt neatenti, la unul din episoadele cu obito au incurcat partea care o avea zdrobita deci sunt cam batuti in cap laughing

| Ayris a răspuns:

Daca ai fi fost atenta la amintiri ai fi vazut ca Itachi avea si el ochii negri...tot clanul Uchiha are ochii negri. Doar ca Itachi este surprins mai mereu in lupta... unde e normal sa aiba Sharinganul activat.

| Lovetolove explică (pentru Ayris):

Stiu ca toti ii aveau negri, dar eu vorbeam de sharingan. Nu ne prea intelegem laughing).