| anonim_4396 a întrebat:

va uitati in acest moment la Romanii au talent? eu da! cine ati vrea sa castige? ati dat SMS?

74 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Preferatii mei nu sunt in aceasta semifinala...

| Dumnezău a răspuns:

Cat de amuzanti sunt astia doi! Mai ales fatuca ce are la avatar pe Ashley Tisdale, si crede ca da lectii de viata, si despre talent la lume...Ma,fato,Tutu,este rapper, ca hip-hop-ul este cultura si modul de viata ce a inglobat genul muzical rap, si nu are talent asa mult, oricine care le are cat de cat cu limba si nu e afon, poate sa faca asa-numitul rap, pe care il face Tutu. Bun, mesaj, poveste, saracu' orfan, hai sa-i dam premiu' la baiat, dar nu are talent asa mult, pana si eu pot face un rap mai bun decat el.(cel putin in lirica)Habar n-ai sa scrii, folosesti un emoticon la cinci cuvinte, dar tu stii cum sta treaba cu talentul?'Ai, nu ma-nnebuni! ProTV, si in general, tot ce tine de trustul MPP, e de căcat grav, tipii din "Pariu cu Viata"(am reusit sa ma uit la episodul de saptamana trecuta, ca sa nu fiu hater fara cauza) sunt niste cantareti decenti(mai ales Dima), dar la actorie, sunt in jur de 0, n-au nicio treaba.Sa nu mai adaug ca ProTV-ul da filme obosite, si are si niste lichele vomitive pe acolo.(Maruta, nevasta-sa, sunt mai multi)In semifinala de vineri, a fost per total binisor, desi in loc de Loredana si taica-su, putea foarte bine sa treaca si Carol, avea si el voce buna.Nu dau SMS, ca nu am incredere in sistemul de votare al mielului de la ProTV, nici talente nu sunt foarte multe. Dar, oricum, castigatorul se alege dintre Razvan Alexe(Krem) si Ialcin Regep.(e contratenor, ca Ianau)

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Cu ce te deranjeaza pe tine ca ma poza cu ashley tisdale?happyasa vb de parca eu sunt de vina cine a trecut mai departe cine nu! ca o castigat adrian tutu si nu altu'! cu ce is eu vinovata de asta? daca nu-ti place pariu cu viata nu te uita! si acum ce-ti se pare ca vehiron ara atata dreptate? da ca sa stiu si eu:cine-i Krem? daaa stiu! aici ai dreptate:si mie mi-ar fi placut sa treaca mai bine Carol! da cel mai mult mi-a placut extreme brothers! tie?

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

Ashley Tisdale e o "cantareata" si o actrita jenanta, asta ma deranjeaza.Vad ca acum ti-ai pus avatar cu Selena, dar nici nu cred ca poti mai mult la 12 ani.Si muzica trebuie sa-i inveti pe astia mici, dom'le: http://www.youtube.com/watch?v=ifRjyISMxZM&feature=related

Eu te-am corectat doar spunandu-ti ca e rapper, nimic mai mult.Astia nu-s hip-hop-eri, ci rapperi, ca ala li-e genul, hip-hop e o cultura.Nu zic ca nu imi place "Pariu cu Viata", imi place vocea unora de-acolo, dar sunt jalnici ca actori; avem voie sa ne dam cu parerea, si oricum, daca nu te uiti la niciun episod si nu iti place, esti ipocrit, care se ghideaza dupa stereotipuri.Vehiron are dreptate, cand zice ca nu prea e talent la concursul asta, si juriul e prost ales, in special Andra.Krem e numele de scena a lui Razvan Alexe.Saptamana trecuta a fost bine, mi-au placut Aset Crew, ca am fetisuri pentru trupele de break-dance, sunt prea ignorate la noi in tara; nu s-or compara ele cu cele din Franta sau SUA, dar sunt foarte bune, anul trecut au fost multe trupe bune, ce n-au ajuns in finala.Maine seara, vreau sa treaca Gold Mask(alta trupa de dans), Krem si unul dintre Gigel Frone(tipul cu chitara) sau tipul din Maramures care canta la cetere, dupa cum il taie capul, dar cam slabuta semifinala de maine seara.De fapt, doar semifinala 4 ce mai are concurenti foarte buni, ca in rest, slabut.

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Mda...nici mie nu-mi place ce o sa fie maine din cate am vazut! dar tot nu ai raspuns la intrebare ce te interseaza cu ce am eu la profil? da acum am cu selena pentru ca este o tipa draguta si frumoasa canta bine si joaca bine! dar mie imi place si cum joaca pariu cu viata! fiecare cu gusturile lui! dupa parerea mea ar trebui sa accepti si parerile altora chiar daca nu sunt la fel ca ale tale! mie imi place si ashley tisdale si selena gomez! dar nu-mi place ce mi-ai dat tu acolo sincera sa fiu! si inca ceva de ce te intereseaza cati ani am eu? P.S.si mie mi-a placut Aset Crew! pa, pa!

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

Pana la urma, aseara a fost cumva cam cea mai buna semifinala, ca s-au aratat niste chestii interesante, pe tot parcursul emisiunii, de vinerea viitoare incepe sa se strice treaba, si sa se treaca la mediocritati.Ai la profil numai pseudo-cantarete, Selena are o voce de pisica, nu are voce buna, iar Ashley Tisdale e pitipoanca, si in viata reala.(nu numai in HSM, sau alte filme in care joaca)De jucat, oricine poate juca, daca are un dram de pricepere, dar Selena nu stie sa cante.Deloc.Asta cu "fiecare cu gusturile lui" e o scuza jalnica, pe care unii o folosesc ca sa-si justifice gusturile, tot jalnice.Va accept parerile tuturor, dar le interpretez, si daca sunt de porc, nu sunt de acord cu ele.Mai ales in muzica, unde a aparut din ce in ce mai mult muzica plasticata, facuta la calculator.

Ai putea da un motiv pentru care melodia aia de la WASP nu iti place? O fi rock, dar nu are ceea ce va deranjeaza pe voi, haterii, nu sunt pictati pe fata, nu urla, nu tipa, melodia este o balada, e de dragoste, e cu un subiect placut, nu invoca niciun spirit demonic sau alte balaneli prin ea, deci nu prea ai avea motive sa nu-ti placa, pentru ca melodia, desi e glam, e geniala, si transmite ceva important, profund, nu "hit the lights, let the music rule you, lose yourself tonight" sau ce canta pipitele alea doua pe care tu le apreciezi asa de mult.De obicei, cand esti mai mic, apreciezi mai mult ce e superficial, ca te lasi influentat de altii, si ti se altereaza pasinuile si gusturile, dupa ce crede gloata ca e bine.Si eu la varsta ta, ascultam Sean Paul, Akon sau alti rapperi de guma, da' mi-am revenit de pe la vreo 13-14 ani.

Melodiile de mai jos, doua din ele, le-ai mai auzit cu siguranta, daca zici ca te uiti la "Pariu cu Viata". Daca nu iti plac macar alea folosite in serial, inseamna ca esti un caz irecuperabil.

http://www.youtube.com/watch?v=bRdo7WXTVoM&ob=av2n
http://www.youtube.com/watch?v=NbS8JK4TS8Q
http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk&ob=av3e
http://www.youtube.com/watch?v=XyOy8kxvVrk&feature=relmfu

Mie mi se par incredibile toate patru, acum, vreau sa aud si parerea ta, ca vad ca asculti cam multi "artisti" de carton.

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu este o scuza penibila fiecare cu gusturile lui! nu-i frumos sa jignesti parerile altora! ai putea incerca sa le tii pentru tine daca nu-ti place gusturile mele! si doar pentru ca tie nu-ti plac nu inseamna ca nimanui nu-i place! deci nu sunt cum crezi tu! nici tu nu ai dat un motiv pt.care nu-ti place selena sau ashley! nu cred ca te-ai intalnit si in realitate cu ashley sau selena sa vezi cum sunt ele de fapt! gusturile mele nu sunt jalnice! am ascultat melodiile trimise nu sunt rele din potriva sunt foarte faine! mie nu m ise pare Selena sau Ashley nu ar avea melodii frumoase!happy! apropo stiu sa scriu! ca mai gresesc este una! pe net mi se intampla ca eu nu prea ma uita asa atent la cum am scris! scriu corect dar pe net nu prea ma interseaza! semifinala de aseara o o fost OK dupa parerea mea! nu sunt un caz irecuperabil! da de unde stii tu cati ani am eu?

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

Ba da, este o scuza penibila, folosita de obicei de cei care asculta muzica de proasta calitate, si vor sa scape usor dintr-o cearta.Am ascultat la viata mea, cred ca undeva la 25-30000 de cantece, cred ca sunt indreptatit sa le jignesc muzica unora, pentru ca dupa un timp, iti dai seama ce e bun, si ce e bun de aruncat la gunoi.Ba da, esti cum crezi tu, doar o persoana superficiala si influentata de turma poate continua sa asculte dance-pop-ul ala gretos.Selena Gomez si Ashley Tisdale, si cam toata generatia de cantareti si cantarete din care fac parte nu fac muzica buna, pentru ca:
-nu folosesc vocea lor in cantece, de auto-tune ai auzit?
-foarte rar folosesc instrumente, muzica presupune in genere, sa freci niste instrumente langa o voce, ele doar au vocea pusa mai mereu pe un instrumental facut pe calculator, artificial deci
-niciuna din ele nu are o voce placuta, zici ca e sunet de flex slefuit, mai ales la Selena
-muzica lor este comerciala, facuta pentru bani si faima, ca mai toata muzica din ziua de astazi

Nu m-am intalnit, si nici n-as vrea, dar iti pot da seama usor, ca sunt niste persoane din plastic, ca mai orice, din perioada asta. Din plastic si arogante, as putea adauga.Pseudo-talente cu ifose de printese cateodata.Nu cred ca ti-au placut toate melodiile ce le-am aratat eu acolo, am dubii cu privire la cea de la STP, dar fie cum zici tu.Selena si Ashley nu au melodii frumoase, ti-am explicat de ce! Si da, le-am ascultat pe toate, ca fapt divers. Apropo, nu stii sa scrii, violezi acordurile "nu-ti place gusturile mele" ai scris de vreo doua sau trei ori asa, de virgula n-ai auzit, si altele. Una e sa scrii cu S in loc de D sau cu U in loc de I, ca sunt aproape pe tastatura, sau sa pocesti un cuvant din graba, dar tu faci greseli grave, care nu sunt scuzabile de distanta dintre litere. Poate nu esti un caz irecuperabil, dar cel putin pana acum, esti inca un exponent in turma asta scelerata, de nascuti dupa '90.Stiu cati ani ai, pentru ca scrie la profil, ia uita-te!

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Omule nu scrie nicaieri la mine la profil cand sunt nascuta si nu am nici o intentie sa-ti spun tie! nu scriu gresit cand mai gresesc este pentru ca ma grabesc! ha lasa-ma odata ca esti nesuferit! dca nu-ti place nu le asculta nu sunt obligata sa ascult prostiile tale asa ca lasa-ma! oricum crezi ce vrei nu ma intereseaza nu este o scuza prosteasca sau cum zici tu, trebuie sa ne respectam gusturile nu doar pe al tale! nici tu nu stii scrie! sune-mi unde scrie la mine la profil in cat m-am nascut ha?

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

Nu scrie, da' scria clar negru pe alb, 2000 ca anul nasterii sau 1999, nu mai sunt sigur; nu ma intere daca ai sau nu intentie sa-mi spui.Ba scrii gresit pentru ca nu stii sa scrii cateodata,ca ar fi scuzabile unele greseli din graba,dar tu nu ai greseli din graba,ar trebui sa-ti fie in instinct niste chestii referitoare la limbaj,ca sa nu gresesti,da' vad ca nu le ai.

Zici ca-s nesuferit? Observ ca nu mai argumente. FTFY! Vezi ca eu nu zic prostii, am cativa ani mai multi decat tine, si mult, mult mai multa experienta muzicala, ca sa iti pot spune ce e bine si ce nu e bine sa asculti.Ba este o sczua prosteasca, folosita de cei care n-au argumente sau vor sa-si protejeze genul preferat fara sa dovedeasca (,) cuiva ca e bun acel gen.Trebuie sa respectam genurile care sunt calitative.Toate genurile de muzica, in afara de manele, popcorn(adica house-ul de la noi) si muzica populara au melodii bune, in mai mica sau mai mare masura, chiar si pop-ul.Insa nu putem sa numim muzica orice sunet cu multe vizualizari, videoclip stralucitor, si o fetisoara frumoasa care "canta", dar de fapt, canta programele in locul lui/ei.Eu stiu scrie, chiar foarte bine, ia arata-mi unde am gresit undeva, ca pana si virgulele le pun exact unde trebuie.Scria,dar acum nu mai scrie, ai sters.

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Si daca vrei sa stii aceea nu era data mea de nastere adevarata lol! si da esti nesuferit si nu ma ramas fara argumente! lasa-ma in pace esti un fitos si jumatate si nu ma mai intereseaza orice ar fi! si de ce sa ai tu mai multa experienta? dar eu unde gresesc? fac asta pentru ca nu prea imi pasa cum scriu pe net! si ce daca nu pun virgule te deranjeaza? nu vreau sa pun si gata! tongue nu ai nici un drept sa te legi de scrisul meu pentru ca nu esti tu perfect! poti avea mai multa experienta decat mine ca nu ma intereseaza! fiecare asculta ce vrea si cei place! asa NO COMENT! nu vad cu ce te afecteaza asta pe tine? nu ar trebui saa-ti pese de ce ascult! eu ascult ce-mi place si tu ce-ti place! doar pentru ca tu nu apreciezi, muzica lui Selena si al lui Ashley nu inseamna ca nimeni nu o faca asa ca taci din gura ca nu le stii tu pe toate!''am mai multa exeperienta decat tine''lasa-ma cu astea! sunt oameni care au experiente si mai mari decat ale tale! si daca te crezi asa de mare si tare cum se face ca Selena si Ashley sunt faimoasa si tu nu? asta inseamna ca nu esti tu mai 'grozav da? nu este deloc o scuza pateticaaaaaa si trebuie respectate si parerile celorlalti! nici tie nu ti-ar placea sa zic asa ceva despre muzica ta! oricum poti scrie orice vrei ca nu-mi pasa deloc! bye, bye!

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

Chiar daca nu ai de-a binelea 12 ani, gandesti, in general, ca o fetita de 12 ani. Daca ai mai mult si gandesti asa, esti o greseala grava rau de tot a geneticii.Ba da, ai ramas fara argumente, ca tot te invarti in jurul acelorasi subiecte.Oi fi eu nesuferit, da' imi place sa fiu asa, mai ales cu penibili ca tine.Nu sunt fitos, sunt doar constient de capacitatile mele, si constient de faptul ca iti pot da lectii, in absolut orice vrei tu.Ai argumente de mahalagioaica clasica,faci azi o greseala pe net,mai scrii cu K in loc de C cu J in loc de S,cu Y,in loc de I,si asa ajungeti niste pufarine care va plangeti ca nu luati BAC-u' si n-aveti loc de munca, chiar daca voi o ardeti pe "vai, ce destepti suntem!"In scris, sa fac o mica ajustare, da, sunt perfect.Ma mai grabesc si eu uneori si uit o litera, ori un semn de punctuatie, da' pot sa iti dau lectii de romana, oricand vrei tu.Nu,nu fiecare asculta ce vrea si ce ii place, ca asa ajungeti trepadusi, care nu ascultati muzica, ci onomatopee numite muzica, fara niciun gust decent si superficiali.Imi pasa de ce asculta altii,ca va prostiti din ce in ce,nu mai ascultati muzica adevarata,puneti botu' la orice asculta turma,indiferent ca e bun sau nu,multi nici nu ganditi cand ascultati o melodie, o ascultati doar ca vi se pare cool pe moment.

Selena Gomez si Ashley Tisdale chiar nu fac muzica.Du-te la orice critic de muzica, sau cantaret adevarat, si iti vor confirma, ce fac ele, e o insiruire penbila de sunete.Nu neg ca ar fi oameni, dar uite surpriza: acei oameni rezoneaza cu mine in pareri, pentru ca se pricep in ceea ce fac.Selena Gomez si Ashley Tisdale s-au nascut in SUA,au fost actrite de mici,s-au apucat de cantat de la varste fragede,dar sunt multe altele in SUA,care nu sunt celebre,desi canta mult,mult mai bine ca ele.E o chestie care tine si de noroc sau conjuncturile in care s-au aflat,uita-te la Ashley,HSM a propulsat-o,la fel cum s-a intamplat cu Gomez cu "Wizards of Waverly Palace". Cauta pe YouTube, Megan Nicole, fata aia e infinit mai buna decat astea doua, si totusi, nu e semnata de nicio casa de discuri, canta de capul ei.La fel si in cazul Boyce Avenue.Si,FYI,stiu sa cant la chitara si tobe, nu doar cateva acorduri, ci cantece intregi la chitara, si din vara ma apuc si de bass.Ba da,e o scuza patetica, gusturiel celorlalti, daca nu sunt placute, si daca ii fac mai prosti cu timpul, ar trebui scoase cu forta din ei; ori asculti muzica buna, ori nu mai asculti deloc.Nici mie nu-mi place sa zica cineva ca Wu Tang Clan sau Deep Purple sunt naspa, dar spre deosebire eu am o certitutinde unanim valabila, ca cei care zic ca astia de mai sus sunt slabi au un IQ ce da inspre unul de maimuta, si ca trupele alea doua sunt foarte bune, lucru dovedit de complexitatea si capacitatile lor.Nu va pasa,ca s'teti niste pramatii arogante, care credeti ca sunteti unici, daca o ardeti pe pareri universal exprimate, si superficialitate, dar de fapt, sunteti penibili.

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Hai sa-ti zic tu esti penibi* nu eu! auzi cica nu o sa iau bacul! da cred si eu ca ar fi posibil sa nu il iei ai dreptate nu o sa il iei! laughing fiecare asculta ce vrea si cei place nu este o scuza patetica o spun si o mai reped! esti nesuferit poti zice ce vrei! frumos roman o sa-l citesc cand am timp! laughing pai daca tie nu-ti place atunci cum se face ca stii atat de multe despre ele? nu-mi pasa cati ani ai tu poti avea si 10000000000000000 de ani ca nu-mi pasa! tu esti o pramatie nu eu! cel putin Selena si cu Ashley(bine nu stiu exact daca ashley)dar stiu sigur ca Selena Gomez nu se drogheaza, nu fumeaza este o fata cuminte, care spre deosebire de altele gen Miley Cyrus(Hannah Montana), witheny Huston, michael Jackson, Lady Gaga etc dintre care stim ca Withney si Michel sunt morti si asta din cauza drogurilor! la fel fac si Miley si Lady dar selena nu1si cred ca nici Ashley nu o face! nu de aceea nu-mi pasa ci pentru faptul ca nu ma intereseaza! tot nu mi-ai spus cu ce te deranjeaza? stii chiar daca gresesc mai mult pe net nu inseamna ca o fac si in general! nu am nevoie de lectiile tale mai degraba hai tu la ale mele! totusi cum ti s-a parut semifinala a 3?

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Măi, tu te contrazici cu persoane care cenzurează cuvântul 'penibil' în loc să-mi răspunzi mie la răspunsuri?rolling on the floor) Urât, dom'le, urât!

| Paulla a răspuns (pentru HermioneLove):

Ce importanţă are dacă artistul respectiv e drogat sau nu? 'Worship the music, not the musician'.

| HermioneLove a răspuns (pentru Paulla):

Pai intr-un fel are importanta! faptul ca daca unor oamenii sa zicem le place o anumita vedeta sa luam acum pe exemplu pe Miley(as fi zis Withney dar e moarta)dupa Withney cred ca Miley sa drogheaza cel mai probapil, si deci la mai multi copii si adolescenti le place de ea! apoi cred ca sa fii super tare ca ea sau cum zic ei, iau exemplul ei si il aplica si apoi normal ca nu este bine daca copii/tinerii iau exemple negative de la staruri nu crezi ca asa este? apoi toti vo-r crede ca este bine ce face ca ea este super tare si ca stie mai bine etc! este important ca vedetele sa nu aiba influenta negativa asupra celui care o indrageste etc si normal ca este important ca celui care o place sa gandeasca sa nu urmeze exemplul daca este negativ!happy

| Paulla a răspuns (pentru HermioneLove):

Şi eu ce am zis mai devreme? 'Worship the music, not the musician'.
E irelevant ce face artistul respectiv în timul său liber, talentul său contează. Important e ce exprimă el prin arta sa, nu prin comportamentul său din afara scenei.
Iar apoi, numai persoanele slabe se lasă induse în acţiuni nocive pentru ele doar pentru că aşa face nu-ştiu-ce-persoană-publică pe care respectivii o admiră. Iar de persoane slabe nu avem nevoie.

| HermioneLove a răspuns (pentru Paulla):

Acuma care este problema ta?

| HermioneLove a răspuns (pentru Paulla):

Mda...ai tu dreptate intr-un fel... oricum tot este de mai apreciat o vedeta care nu se drogheaza este normal ca este mai ok decat una care se drogheaza! dar la urma urmei ai si tu dreptate trebuie sa recunosc! happy totusi mie imi place Selena dar nu inteleg ce il mahneste de mult pe ''Dumnezau'' acest lucru!

| Dumnezău a răspuns (pentru Paulla):

Raspund si eu la ce apuc si la ce e mai usor de raspuns, ca sa-ti raspund tie trebuie sa diger nitel problema, aici cu trepadusii ignoranti stiu deja placa.Si nu e urat, e subiectiv. Spiritul narcisist se manifesta iarasi in tine.

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

Nu sunt penibil, sunt chiar fabulos, din orice pdv. Poate chiar n-ai sa iei bacul, cine stie, persoanele care au avatare cu Hello Kitty tind sa fie...mai sarace cu duhul.Eu am sa-l iau, cu orice nota vreau, daca eram la profil de filologie il luam si cu 10 pe linie.Da,ma laud,sunt un fitos!

Si eu trebuie sa ma repet din pacate: daca cineva vrea sa asculte pseudo-muzica,sau muzica de proasta calitate,sa i se taie orice forma de ajungere la muzica,nu merita sa asculte.Tu tot pe ignoranta si figuri adolescentine vad c-o arzi.

Simt nevoia sa stiu despre ceva ce-mi da senzatie de voma,trebuie sa stiu,ca sa nu fiu hater idiot.Or zice astia mai saraci cu duhul ca sunt o pramatie,dar mai mult tu tinzi spre asta.

Nici Justin Bieber nu fumeaza sau se drogheaza,si tot face muzica de căcat,la fel ca Selena,sau One Direction, sau Ashley(nici ea nu s-a drogat, nu fumeaza) sau Vanessa Hudgens, desi ultima e o curvistina, deghizata in fecioara.Nu conteaza ce face omul in afara scenei, daca pe scena, si dpdv muzical, rupe si isi face treaba ireprosabil, poate sa mearga si la orgii.Lady Gaga,desi e extravaganta si cretina rau de tot in abordarea cantecelor,si are o personalitate infecta,de wannabe,nu se drogheaza,fumeaza tigari normale si mai bea,uneori,e fashion icon si role-model pentru o gramada de oameni,nu-si permite.

Ehm,Michael e mort ca l-a prostit Conrad Murray,mai cauta si tu. Vycodinul ce il lua el,desi era prescris ca Paracetamol,era drog tot; nu il lua cu buna stiinta, el lua pastile normale, nu droguri, desi la americani, sunt droguri deghizate in pastile o gramada.Miley Cyrus e o curva proasta, din cap pana-n picioare, si dupa vocea ce-o are "off the scene" iti dai seama de asta, e o redneck brat.Lady Gaga,din pacate,n-o sa moara curand,nu se drogheaza, am mai zis.

Ma deranjeaza patachinele astea doua, PENTRU CA NU FAC MUZICA DE CALITATE SI SUNT PREFACUTE, COMPORTAMENTAL SI MUZICAL.

Daca gresesti mult pe net sau cand scrii mesaje, te deprini si incepi sa scrii aiurea si normal.Eu,desi n-am multi ani peste tine, am mai multa experienta de viata si decat unul de 25 de ani, doar trebuie sa ma uit la om si imi dau seama de ce ii poate pielea si multe, multe alte lucruri, tu cel mult, poti sa taci si sa pleci capu' la ce iti indrug eu aici.

Semifinala 3 de la RAT a fost per total, buna, a trecut cine a meritat.Cristian Gog o fi el mentalist, dar unele din trucurile lui-mai ales cel cu moneda-le gasesti si pe YT; la partea cu cartea inca ma gandesc cum a facut, dar nu prea exista oameni care sa violeze mintea altora cand vor ei, sunt cam periculosi pentru altii.Era si un film,cu Dakota Fanning si Chris Evans, care avea ca subiect genul asta de oameni, care intra in mintile altora si/sau vad viitorul, Push ii zice, foarte bun filmul.Si tipul cu vioara si barmanii sunt buni ca umplutura, la finala.Semifinala 4 m-a enervat pe mine, sa le iau Lil Motion-u' in madular, ca sar pe acolo, de parca ar fi in sevraj si nimic mai mult. Gold Mask le dadeau fub copilelor astora.Bine ca pe Regep nu l-au votat...ca era ragusit, dom'le! Penibil! Trimit tot felul de lacrimogenitati in locul talentelor adevarate in finala. Ceilalti doi au fost OK, mai ales chitaristul.

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Auzi ce te doare pe tine ca am Hello Kitty? nu sunt eu singura de pe tot globul pamantesc! si nici nu scriu atat de gresit! nu poti sa stii viitorul unui om dupa poza de la un site! tongue eu o sa il iau! de unde stii tu, ca o sa il iei tu? te faci mai ceva ca Cristian Gog! laughing eu oricat o sa ma bati tu la cap nu o sa incetez sa nu mai ascult ce-mi place! nici nu te cunosc, nici nu stiu cine esti! nu o sa ascult de orice om care imi zice ceva negativ! eu habar-n-am cu te numesti si vrei sa cred ce ce zici tu e neaparat si corect? nici tu nu ma cunosti pe mine! si daaa ce sa zic ai cu ce te mandrii, ca esti fitos si nesuferit! tongue nu te mai umfla in pene! laughing nu stiu nimic despre tine si eu nu ascult de orice strain!

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

Hello Kitty e o chestie cretina, de aceea ma deranjeaza, e copilareasca si prosteasca.Nu esti singura, bineinteles, dovada ca prostia si trepanarea nu sunt singulare.Nimeni nu stie viitorul, dar anticipez din mai multe chestii: felul cum vorbesti, modul superficial in care abordezi probleme, noul tau avatar(care ma sperie si insulta muzica si filmele bune) si inca destule.Stiu ca o sa-l iau, pentru ca, desi o sa fiu probabil vai de capu' meu la biologie, o sa ma ridic cu notele de la matematica si romana, sic! Nu m-ar deranja 120.000 de euro, chiar deloc! Bineinteles ca n-ai sa incetezi, ca doar esti ignoranta si poanca.Vai,eu zic lucruri negative, influnetez in mod negativ copii si viitorul acestei frumoase patrii, ce progreseaza prin HSM, Disney Channel(care e o blasfemie) mai ceva ca prin infuzie cu inteligenta. laughing

Vlad ma cheama, si am 16 ani, cum imi zice la profil.Vad ca tu ti-ai trecut acum 20 de ani? La dracu, nu! Daca tu ai 20 de ani si te comporti in modul asta, asculti ce ai la avatar si gandesti cum gandesti, esti un esec al anatomiei, fato.Da' daca treci de 16 ani, eu sunt popa! Referitor la muzica, da, ce zic eu este corect, in 99.50% din cazuri, pentru ca acolo ma pricep cel mai bine.

Ba am cu ce ma mandrii, sunt inteligent si dăjtept, pe langa nesuferit.Fitos nu sunt, ci doar constient de genialele-mi capacitati.

Nu asculti de orice strain? Zi-i maica-tii ca te-a invatat gresit, mai trebuie sa asculti si de unii straini, ca nu toti zic nasoale.

| HermioneLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Pai normal ca nu-ti place Hello Kitty din moment ce esti baiat si ai 16 ani! ar fi total aiurea sa-ti placa! eu(dupa cum vezi si tu)is fata si is mai mica ca tine! tongue deci nu-i nimic rau sa-mi placa pentru ca inca sunt un copil! sunt abia la gimnaziu mai am muuulti ani pana la bac! propabil si eu sa fiu vai si amar de capul meu la matematica dar si eu o sa ma ridic cu notele de la romana, istorie, engleza si franceza! eu nu sunt poanca poate tu esti! Mie nici nu-mi prea place HSM imi place doar de Ashley ca ii frumoasa si canta bine! si nu mai unjura ca un bivol ce esti! eu nu acuscult muzica de salbatici acult muzica pop nu ascult heavy metal sau rock dupa cum faci tu! pe mine maica-mea nu ma educat gresit! tu esti tipul care asculta muzica de turbati si injura nu eu! si daaa ai cu ce te mandrii dar nu cu lucruri bune! iata:eu ma numesc Iulia si am 11 o sa fac 12 anul asta! de cate ori sa-ti mai spun ca nu-mi pun varsta reala la profil? straight face nu e ceva normal ca la varsta asta sa-mi placa chestii mai copilaresti? sunt inca un copil, si deci nu fac nimic rau! nu este nimic gresit!

| mirunaoprea a răspuns (pentru Dumnezău):

Dumnezau,fata are dreptate pentru ca zice bine! toate de la profilul ei sunt super in special Miley Cyrus(Hannah Montana) dar normal ca si Restul adica:Bella Thorne, Zendaya Coleman, Demi Lovato, Selena Gomez si Ashley Tisdale! :P Uite eu is castigatoare concursului ''fi un star Disney Channel'' si am devenit faimoasa asa! fata stie ce-i muzica deci nu o mai critica atat! si daca vrei sa stii eu am 17 ani! si muzica pe care o asculta ea este chiar faina! si imi place(mai putin Hello Kitty) si eu chiar stiu ce ii muzica ca nu as fii castigat doar asa concursul asta! uite dovada: http://www.youtube.com/watch?v=tFl1aLVAkGk&feature=endscreen&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=_-aTjWgsNIg
http://www.youtube.com/watch?v=l4zYFef0MmQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ymuelfeF3G4
deci taci! ca eu stiu ca ii aia muzica!

| Dumnezău a răspuns (pentru mirunaoprea):

Ce,ma,fato!? Nu zice prastia aia mititica ce e aia muzica, atunci cand asculta căcaturi in proportie de 100.00% si nimic din playlist-ul ei nu poate fi numit macar acceptabil.

http://www.youtube.com/watch?v=NRhgfFg_4HM&feature=related

Tu esti prima care canta aici? Ma, fatuca, tu nu prea canti, asta e cea mai mare problema.Esti cam afoana si urli aiurea. Daca tu castigi un concurs de muzica pentru kinderi, e grav, da' grav rau de tot.Da nu e asa de surprinzator, tinand cont ca la juriu e un pokemon ca Smiley si sunteti pusi sa cantati unele din cele mai jalnice melodii de dupa 2000.

Stiu si eu ce sunt curvistinile alea 6 de la Disney Channel.Stii dictonu',"cunoaste-ti dusmanul",tipele astea sase nu canta,in cel mai bun caz,se screm,greu poti numi muzica ce fac ele,Demi Lovato ce mai are cateva picaturi de lumina prin intuneric, pen' ca se pare ca ii vine mintea la cap si invata ca nu poa' s-o arda toata viata cu "this is real, this is me".Si se scrie "fii" nici numele concursului ce te-a facut "celebra" nu-l poti scrie ca lumea, n-am cuvinte...

Fata asta, Iulia cred ca ii zice, habar n-are ce e aceea muzica.Asa zisele "staruri" Disney nu fac muzica, sunt inutile in universu' asta, sunt idoli pentru patachine de 7-14 ani, asa credeam pana acum, da' daca tu chiar ai 17 ani si asculti asa ceva si mai zici pe deasupra si ca sunt "super", e rau de tot.Nu ai influente sanatoase muzicale,intreaba pe oricine care chiar se pricepe cu adevarat la muzica,nu pe orice jurat ipocrit, ferchezuit si vezi ce-ti raspunde cu privire la marile "staruri" Disney, care-s niste penale toate. Daca ai castigat, nu inseamna neaparat ca stii ce a aceea muzica, oricum ai cantat ceva ce nu e melodie normala, orice afon se poate descurca excelent pe ea.Si vad ca faci si playback la emisiunea penalilor aia doi.Si nu faci lip-sync-ul bine, ai de lucrat mult, la Once Upon in December ai violat vreo 15 note si nu canti in regsitrul melodiei.Cum am spus mai sus,ma pricep si eu la muzica,nu doar la nivel de ascultare,ci si la creerea ei; stiu sa cant la chitara si tobe,pot sa cant o multime de melodii de la trupe adevarate precum Deep Purple, Led Zeppelin sau The Who, de ceva timp vreau sa atac si domeniul rap-ului, unde chiar ai nevoie de munca, si esti penibil daca te apuci sa tot canti melodiile altora, cum faci tu.Nu te vad cantand melodii mai complexe decat cele ale "starurilor" Disney, acolo e nivelul tau, la pseudo-cantareata.

Nu tac, nu cand vad infatuati din astia umectati ca tine, care se cred mari cunoscatori doar pentru ca au facut si ei doua lectii de canto si urca maxim doua octave.

Vrei muzica? Aici e muzica:
http://www.youtube.com/watch?v=TM6itMg9nGg
http://www.youtube.com/watch?v=UhQKol7PFzA
http://www.youtube.com/watch?v=273eSvOwpKk&ob=av2e

^Asta se numeste muzica.Iar Disney Channel e curata blasfemie la adresa numelui si creatiei lui Walt Disney, ca sa mai stii si tu ce a ajuns Disney acum, o ghena.

| mirunaoprea a răspuns (pentru Dumnezău):

O vaaaai! am gresit o litera ce sa spun! tongue de parca tu nu ai gresit si inca caaat! ea nu asculta prostii, poate unele nu sunt nici pe placul meu recunosc big grin da sunt multe foarte faine! dar cu toate astea eu nu comentez la adresa ei! nu sunt prima care canta aici au mai fost si altii! tie ciuda pe mine pentru ca eu am talent si tu nu ai! Lasa-ma sa-ti spun, ca e foarte nepoliticos ce faci si acum vorbim noi ca avem cam aceeasi varsta (din 1995)eu nu-s afoana nici urlu aiurea! spune-mi tu unde am gresit la Once ''Upon in December'' ca eu nu vad! nu stiu, ce vezi tu da eu nu vad nimic! cum poti spune ca ele sunt curvisteeee mai ales Bella si Zendaya cand ele abia au 14-15 ani?!? zau acum de ce te legi de ele si de restul? nu sunti curviste mai ales Bella si Zendaya ca nu au pozat nici o data goale! hai sa facem asa:fa o inregistrare cu tine cantand apoi bag-o in computer si apoi public-o pe youtube daca te tii asa mare ''cantaret'' laughinginfatuati ii fi tu nu eu asa ca lasa-ma! fata nu are vreo greseala pentru ca doar isi apara ideile! o fi ea mica si nestiutoare (inca)dar nu are vina ca tu desteptule, nu ai ce face! am ascultat ceva din ce mi-ai dat tu acolo mare branza! de parca aia nu urla! rolling on the floor)) si mai zici de mine ca urlu! eu ascult Pop-rock nu heavy-metal care mi se par ca sunt niste satanisti! Blasfemie este muzica ta(probabil) caci nu cred ca acolo sunt lucruri prea ''curate''in ce asculti tu! ce treaba ai tu cu ce cant eu? : | serios acum nu conteaza ce cant atat cat ma pricep! daaa! normal ca stiu ce ii muzica! dar asta depinde de stilul fiecaruia! Smiley dupa cum stii, e si el un star! da tu un exemplu la cine sa ma duc?(locuiesc in Brasov)oricum nu am nevoie! Heavy Metal e o muzica stricata, satanica si blestemata! nu disney! ce ai de zis in apararea ta?

| Dumnezău a răspuns (pentru HermioneLove):

E un argument patetic aducerea in discutie a varstei tale.Varsta nu este un motiv bun, pentru a justifica activitatile sau pasiunile cretine, nu mereu.Mozart la 12 ani tinea concerte cu casa inchisa la Viena.Esti superficiala si repezita, astea-s defectele tale mari, pe langa prejudecatile ce le ai total aiurea.Ashley Tisdale are voce de pisica, si e departe de a arata bine. Daca vrei o actrita tanara, care arata si bine, mai joaca si excelent, cauta pe Google Chloe Moretz.Acolo talent, nu la supraapreciatele ce le idolatrizezi.Nu sunt bivol,sunt bine structurat,bine-cizelat,construit pe tipar de om.

Metal-ul nu este o muzica de salbatici,ba mai mult,metal-ul de latura mai mizantropa,plin de ura in el, cel ce nu il suporti tu, ti-am mai zis, e greu de facut si greu de inteles, ca se apropie de poezie, la nivel de complexitate. Uite o melodie ce tu ai putea-o considera de salbatici...
http://www.youtube.com/watch?v=waGDKnFv_Vg&feature=relmfu

Cand,de fapt,nu se aude nici cel mai mic tipat, nici cel mai mic growl, nimic, doar curgerea lina a unei voci divine, cum nu poti intalni in popul numai bun de aruncat la gunoi pe care il asculti.N-ai maturitate preferentiala, asta iti tot cant eu de ceva timp pe intrebarea asta.Nici pe mine maica-mea nu m-a educat gresit, da' se face ca de pe la 11 ani mi-am dat seama ca nu trebuie ascultat orice ti se spune, de catre asa-zisi superiori, doar din cauza varstei sau rangului ce il au fata de tine. Oricum, sunt bine-crescut, sunt auto-didact.Probabil nici nu stii ce inseamna auto-didact.Injur pe cine, si cand trebuie.Coincidenta face sa conlocuiasca pe planeta si in tara asta, enorm de multi prosti si neaveniti, fiind nevoit sa injur de multe ori.Dar niciodata nu injur in stilul de taran(care, apropo, e adjectiv), cand imi vine la gura si din motive banale.Asta ca sa concretizez treaba cu injuraturile.Metal-ul nu e muzica de turbati, e muzica ce presupune complexitate, nu se face intr-o zi, ca o melodie house sau pop.Am sa ma mandresc si cu lucruri bune.Ai s-auzi de mine peste vreo 20-25 de ani, si voi avea din plin cu ce sa ma mandresc.Nu imi planific viata, da' sunt prea dat dracu incat sa nu pot pune ceva fenomenal pe coala pana la 30-25 de ani.De ce sa nu-ti pui varsta reala la profil, totusi? Si-asa esti in virtual, nu te omoara nimeni pentru varsta ta reala.Nu,e normal sa iti placa HK pe la 6-7 ani, la fel si Disney Channel, sau Barney, sau alte penibilitati.In mod normal, de acum, ar trebui sa iti cam vina mintea la cap. Faci rau, pentru ca generalizeze, ai pareri preconcepute, te ghidezi dupa prejudecati si nu judeci.Pentru mine, cel putin, ar fi destul sa te condamn la ghilotinare, pentru ca este gresit, indiferent de varsta.Si mai esti si ipocrita.

Răspuns utilizator avertizat
| DonyHD a răspuns:

Cine sa castige prima semifinala sau tot concursul nu stii sa te exprimi calumea? eu concursul as vrea sa-l castige Gigel Frone are si talent si este si niste probleme fizice si psihice si nu, nu am dat SMS ca nu stau sa le bag eu bani in buzunar jegosilor astia de la protv pentru ca dupa mine a fost mult mai prost organizata emisiunea fata de anul trecut.

| HermioneLove a răspuns (pentru DonyHD):

In semifinala asta in care alta? culmea esti tu!tongue

| vehiron a răspuns (pentru DonyHD):

Ce sa mai zici la un astfel de post... Lumea vrea sa castige ori tipul sarac ori handicapat, oameni cu povesti triste. Tin sa repet ca este un concurs de talente, asa ca ma doare in cot de viata lor, ceea ce ma intereseaza este talentul lor, lucru pe care doar Mihai Petre il face.

| AndraTpu a răspuns:

Buna! Si eu ma uit, mi-a placut foarte mult cum a cantat dna dr.Constanta!

| Damii a răspuns:

Buna! Sincer... din ce am vazut in seara asta nu m-a dat nimeni pe spate. Totusi, mi-a placut de Carol. Are o voce mai aparte...si Loredana la fel big grin

| HermioneLove a răspuns:

Eu as vrea mai multi da mai multi:musculosii aia trei(am uitat cum ii chema), loredana, constanta si OZN! incepe fiti pe faza!big grin

| HermioneLove a răspuns:

Iar castigatorii pentru cine nu a vazut:Musculosi(extreme brothers), loredana si copiii aia multi pe care nu-i mai tin minte cum ii chema! a trebuit sa aleaga intre ei si d-na constanta! bye bye! noapte buna si vise placute la toti!:* wave

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Da ma uit as vrea ca ozn sa mearga mai departe dar sms nu am dat

| KennyBa a răspuns:

Emisiune de rahat

| RoxyAngelPink a răspuns:

Buna! as vrea sa castige OZN dar si altii[explicatia la fraza"si altii": le-am uitat numele]. Nu am dat sms ca n'am credit.

| vehiron a răspuns:

Nu nu ma uit. Ma doare in cot de emisiunea asta, m-am saturat de concursurile astea stupide de talente. In orice caz, nu va castiga cel care merita cu adevarat, mai mult nu zic, ca nu m-am uitat decat 30 de min dintr-un episod, si in acele 30 de min m-am plictisit rau de tot... Intamplarea face sa fi vazut in acele 30 de min o scena a celor de la OZN. ok e. dragut asa, cel mult, dar sa castigi cu asa ceva un concurs? Ar fi penibil. Mihai Petre e singurul care merita acel loc in juriul unui concurs care totusi pe plan mondial e destul de ok. Dupa o editie de Romanii Au Talent deja nu mai exista talente pentru. al 2-a concurs, erau mediocrii majoritatea.

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Da Andra si Andi de ce nu-ti plac?

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Andra nu are nici o legatura cu jurizatul, este mult prea "emotiva" iar Andi e haios, nu am ce zice, si sincer imi place, dar nu are ce face intr-un juriu al unui concurs de talente. Andi ar fi trebui sa fie in locul ciumpalacilor alora 2 de Smiley si Pavel.

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Aha! si in locul lui andi cine ar trebui sa fie? pavel sau smiley?

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Daca tu vrei ca "cei doi ciumpalaci" sa ocupe un loc in juriu e treaba ta. M-am uitat zilele trecute la un episod din American Idol, care este echivalentul cocalariei asteia de la noi. Pe langa diferenta evidenta de valoare a concurentilor, membrii juriului erau mult mai serios si mai corecti. Asta nu este o telenovela de tot rahatul de genul celora de la PROTV( care apropo, imi doresc sa dea faliment din toata inima ) e un concurs de talente care exista in alte zeci de tari din lume.

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Gata termina odata cu gandurile tale negative! in primul raund tu ai spus-o! ca ar trebiu sa fie in locul celor 2! da te rog eu taci odata nu mai comenta atat! si ce daca ii mai amuzant unpic ce mai bine ar fi stea toti ca statuile si ca la tribunal! intodeauna este bine venita distractia!happy

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Vorbesti de parca tu ai fi soarele de pe cer! poate nu-s tot timpul corecti dar tu prea exagerezi! fara suparare da vorbesti de parca ai participat acolo si te-au dat afara ca nu ai facut bine sau asa ceva si acum le porti pica!laughing

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Nici o suparare, prostia e peste tot, nu trebuie sa te ascunzi. Daca am participat la romanii au talent, atunci de ce imi place Mihai Petre si ceilalti nu? laughing Mihai Petre care mai mult ca sigur mi-ar fi fost cel mai antipatic in cazul in care as fi participat la concurs laughing

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Nu stiu poate.pentru ca esti tu mai...CIUDAT! in fine se vede ca tie ciuda pe cei care au cu adevarat talent si tu nu ai! e in regula nu trebuie sat-i fie ciuda nu toti au talente adevarate! atunci chiar nu inteleg de ce nu TACI ODATA din gura aia! l lasa-i in pace pe ei si oamenilor normali la care le place(evident nu te afli prin categoria oamenilor normali laughing )parca ia fi baba batrana care cobeste mereu! e nu zic nimic respect parerile celorlati chiar daca nu sunt aceleasi cu ale mele dar cand oamenii trec peste limita cum faci tu si bati din gura aia spurca** normal ca ma enervez(orice om o face)iti place de Mihai ca este la fel de enervant ca tine! nu ai nici un motiv sa-ti doresti raul la cineva cand ei nu ti-au facut nimic! ia spune sincer:ti-au dat in cap, te-o omorat, te-au jignit cumva?! NU! atunci taci sa nu mai aud comentarii aiurite din parte ta! prostia nu este la mine este la tine! in fine ca sa-mi demonstrezi ca esti normal atunci vorbeste frumos nu te lua de altii pe nedrept etc! deci singurul motiv pentru care NU TACI este faptul cu ti-e CIUDA! si inca foooooarte mult ti-e ciuda! recunoaste, recunoast, recunaoste!tongue laughing WSM!

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Scuze, nu am citit decat primele 2 randuri. Se pare ca prostia este mai mare decat credeam pe site-ul asta. Recunosc, mi-am facut cont doar pentru a face misto. Deci, cum pot eu sa fiu invidios pe oamenii cu talent adevarat cand tocmai asta incerc sa promovez, daaa. Cum sa castige rapperul ala de anul' trecut, cand era Iustin... Povestea este ceea ce a castigat, si nu talentul. De ce sa ma simt prost pentru ca sunt ciudat? daca oamenii normali sunt prosti de fapt? laughing

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Cica prosti! in fine nu-mi pun mintea cu tine! copil de 8 ani! si unu de 8 ani are minte mai buna ca tine! ti-e lena sa citesit sau ce? FRAIERE! du-te naiba!tongue

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Mi-e lene sa citesc "voma" laughing

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Lasa ca o sa vezi tu ca Alexandra si Cristina o sa-ti steraga contul daca nu incetezi! adica abai astept sa ti-l stearga! frai**! si esti nesimtit daca de aia ti-ai facut cont! si Adrian Tutu nu ea reper era hiphopar! da Iustin mine nu-mi place! ma zgarie cu muzica lui la urechi! oamenii au votot! se vede ca stii sa comentezi dar pe tine insati nu te stii stapanii! tu incerci sa promovezi talentul? mai degraba prostia ma boul*! oamenii normali nu-s prostii au creier nu ca tine ma retardautu**! du-te si te impusc*! bye bye!big grin

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Baaa lenesule! daca stii despre ce am scris inseamna ca ai citi deja! om fara min**!

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Cum ai zice tu " oameni e prosti " nu ai ce sa le faci laughing. Nuu, nu-mi sterge account-ul, el e viata mea. Serios. chiar crezi ca-mi pasa? laughing. Daca oamenii normali nu sunt prosti, atunci de ce intreaga lume e intoarsa cu susul in jos? Cum spuneai tu, daca eu am 8 ani, cu atat mai rau, un tip de 8 ani te eclipseaza atat de rau.

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Am citit decat primele 2 randuri, dupa cum ti-am zis. Nu m-am rezumat decat la acele 2 randuri cand ti-am zis toate astea laughing

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Pai daca nu-ti pasa de ce ti-ai facut cont? dintre toate speciile de oamenii din lume cel mai mult nu suport cei care se cred buricul pamantului si ca is cei mai grozavi! ce vrei sa spui cu intorsul lumii? iti spun de ce pentru ca tu existi! daca nu ai exista nici nu stii ce frumoasa ar fi lumea fara un retard** ca tine! de ce crezi ca ti-am siz du-te si te impusc*? deci se pare ca chiar ai 8 ani! esti tu mai grozav ca restul oamenilor? nu cred! toti suntem egali si trebuie sa ne reseptcam reciproc! dar dupa cum vad astfel de cuvinte sunt necunoscute pentru creierul tau! stongue

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Lumea asta chiar este cu susul in jos. insa e clar ca nu ai intelege nimic din ce ti-as explica. De ce mi-am facut cont? Am mentionat intr-un comentariu anterior ca "pentru a face misto" de oameni pe care ii consider inferiori. Bingo, ai cazut in plasa laughing. Serios, eu intram pe TPU doar pentru a face misto de cei care pun intrebari absolut stupide, insa m-am saturat si de emisiunea asta si mi-am zis ca mai bine ma bag si in subiectul asta.

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Tu nu ai inteles nimic din ce ti-am zis eu! si de ce as vrea eu sa inteleg tampeniile tale ha? si eu ti-am zis e foarte urat ceea ce faci! si odata toate aste o sa ti se duca! cand nu o sa mai ai cont de cine o sa mai faci misto? eu nu sunt inferiara ta! poti sa stii ca sunt mult mai sus decat tine! eu am multe talenta fata de tine! pentru inceput eu stiu sa vorbesc/scriu normal! nu mia scrie tu filozofii care mai de care sa pari tu mai destept pt.ca pun pariu ca nici tu nu ai inteles ce ai scris acolo! tu ai cazut in plasa mea pentru ca nu stii ce sa mai zici! si de ce ar fi asta intrebare stupida? nimeni nu comenteaza de aceasta intrebare numai tu cu fitele tale! daca te-ai saturat nu te mai uita! cine te opreste! arunca-ti si tv-ul pe geam daca poti!(grozav ar fi sa e arunci si pe ti**!)si laptopul/calculatorul sa nu mai piti scrie! nu te mai uita! te obliga cineva? cine te-a pus sa si raspunzi la ea? repet:GELOZIAAA! fata de oamenii cu talent! apropo nu-i cam tarziu nu ar trebiu sa faci NANI-NANI laughing in patut cu suzeta!? sa nu vada maica-ta ce prostii ai scris pe site! ea nu vrea ca copilul ei sa faca prostioare!rolling on the floor hai du-te copilasule la culacare ca-i tarziu!laughingti-ai facut somnicul de miaza? lol ca te-ai saturat de emisiune nu stai tu pana la ora aia! gelos pe copi mari care se uita nu?laughing

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Same story, am ctiti primele 3 randuri si jumatate. Mentionez ca am incercat sa citesc chiar 4, dar m-am plictisit. Ce o sa mai fac cand nu mai am cont? O sa fac alt cont daca tin sa fac asta... Crezi ca un mai am ce zice? Din cele 3 randuri si jumatate citite de mine mai am de facut zeci de alte comentari la adresa mentalitatii tale, sa nu mai zic ca pot sa fac un efort si sa citesc chiar 5 randuri si mi-as creste numarul de comentarii. laughing.

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Daca chiar vrei sa facem un concurs de genul "Romanii au talenturi", zi-mi laughing Iti voi citii toate randurile din comentarile tale si vedem happy

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

In fine zii ce vrei despre mine ce vrei ma doare undeva! is sigura ca ai ciit totul doar ca te prefaci! in fine stii ceva iti dau ignore pentru ca orice ai zice nu mai ma interseaza! tot ce zici is vorbe in vant! bye bye! mi-e mila de parintii tai! oare cum undura sa aiba un asemenea copil?! las'ca o creste mare o mai scapa de el!laughing cred ca asta zic parintii tai! sa nu mai faci prostiioare copilasule da?laughing du-te sa sugi in continuare! bye bye!

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Off... ce pacat ca majoritatea oamenilor sunt la fel ca tine, adevarata rasa umana este pe care de disparitie. trist... Daca as fi citit tot fi sigura ca nu ma rezumam doar la cateva comentarii acide, as fi facut mult mai mult de atat laughing. Pa'pa

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Stii macar sa scrii corect ba desteptule? talenturi? pe bune? crezi ca asta este talent adevarat sa citesti niste comentarii? hai lasa-ma! vino la mine sa-ti arat ce inseamna talent adevarat! am mai multe!happy nu nu vreau pentru ca nu ar fi un concurs pt.ca eu as castiga evident!laughing

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Adevarata rasa ii aia din care fac parte eu ma! jur ca daca te intalnesc pe strada te love**! inca nu te-ai imbracat in pijama? in fine taci odata! vad ca nu reusesc sa o scot la capat cu tine! bye bye! ce cap ai!

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Si care anume ar adevarata tasa umana? cea din care faci parte tu? nu prea cred! bye bye!laughingsi stiu ca ai citit tot!

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Haha, in ultimul minut am mai citit inca cateva randuri din comentarile tale. Zici ca Iustin ala "te sgaraie pe minte", considerand ca ai una, bineinteles, chiar si asa, subevoluata. Inseamna ca oricare cantaret de opera face acelasi lucru caci el a cantat la un nivel asemanator. Nu vreau sa ma dau cult sau ceva, caci eu in nu sunt un ipoctric ca altii, dar suna minunat. Rapper-ul ala sau ce dumnezeule e nu are pic de talent. Cel mult il poti numii un compozitor talentat, dar asta nu e pentru. acest concurs. Ala nu este cantat si vorbit mai rapid. Probabil ca vei incepe sa filozofezi despre cum rap. Ghici ce? Poate nu vreau rap. Chiar si pentru. o melodie rap mi se pare jalnica.

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Da-mi ignore odata. nu ziceai ca imi dai ignore, considerand ca macar exista ignore pe site-ul asta, n-am idee. UUh, deci tu esti fata si tot te mai dai agresiva? laughing Ce "draguta" esti.

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Esti mai proasta decat pari laughing Aceea era o ironie adresata concursului, de aceea era si incadrata in ghilimele, daa. Am scris corect fiecare cuvand din acesta conversatie. Crezi ca incep deodata sa ma "prostesc"? Acest lucru poate ca este caracteristic tie dar nu pot sa zic acelasi lucru despre mine.

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Baaa prostulle! se vede ca nu stii nimic! normal ca exista ignore doar ca tu nu vezi deloc cu ochii aia! ma mir cum te mai suporta parintii!laughing esti jalnic! si ce daca sunt fata mai bine decat un baiat dus cu pluta ca tine! mie mi-o placut cum o cantat! daca ti-e iti place de tiuitoarea aia de Narcis Iustin nu-mi pasa! ce draq nu te poti opri?! se vede ca stii sa comentezi de altii dar tu pe tine insati nu te poti stapani ba, retardatule! sincer imi este mila de parintii tai cum supaorta un astfel de nesimtit ca tine!tongue esti prost si nu am ce sa-ti fac! i'm sorry fraierule! apropo te-o cetat mamicuta pentru. ora de aseara ha?laughing ia zi!laughingeu am facebook-ul lui adrian tutu! si ii hipoper baaa! greu esti de cap! are talent si pana si iubitul tau mihai petre o recunoscut asta si nu te mai da mare! compune foarte bine cantecele lui au un mare mesaj pentru oameni(de care lol tu nu le intelegi laughing ) si mie mi-ar fi placut sa castige fetita aia Rebeca, cei 2 musculosi:''balance'' sau Valentin Dinu dar daca ei nu au fost asta este nu ma razbun pe toata emisiunea, chiar pe tot canalul din cauza ta! cred mai mult te-ai suparat tu ca nu a castigat Iusitn decat insasi Iustinlaughing si chiar daca nu a castigat cine am vrut eu si adrian tutu avea talent si nu cred ca castiga daca nu avea talent! ce-mi pasa mie de ghilimelele tale de rahat!?laughing si crede-ma esti ipocrit(putin spus)laughing sunt multe filme si seraiale interesante la PROTV de exemplu Pariu cu viata!happy ador serialul ala! bye bye aiuritul*!big grin laughing

| vehiron a răspuns (pentru HermioneLove):

Se vede ca nu inveti din greseli, tot continui sa scrii intregi manuale de prostie pe care eu bineinteles ca nu am de ce sa le citesc laughing.

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Din greseli? cu ce am gresit eu ha? ia zi! cica de prostie! nu te mai da mare baaa fraier* ca stiu ce faci si ce nu faci! da in fine continua sa crezi ce vrei nu-mi pasa!

| vehiron a răspuns:

Aici gata. v-am lasat la frumoasa voastra emisiune. La cat mai mare rating... si la cat mai multe povesti triste

| HermioneLove a răspuns (pentru vehiron):

Vehiron=vomit pe tine!