| airisairis a întrebat:

vreau sa devin YouTube partener asa ca am inceput sa fac o serie de clipuri video, pana acum am postat doar doua. Am postat in aceasta sectiune pentru ca eu zic ca are legatura, daca nu mi-ar fide folos daca mi-ati spune unde ar fi trebuit sa postez. Mi-ar fi de mare ajutor parerile/sugestiile/sfaturile voastre pentru ca vreau sa fac clipuri din ce in ce mai bune. Videourile urmatoare vor avea un intr-o si o lungime de maxim 3 minute, desene mult mai bune.

Momentan vreau sa imi spuneti parerea referitor la acest clip ca sa stiu cum il voi edita pe urmatorul:

http://www.youtube.com/watch?v=NTQ2WffUS0g

Muzica nu este prea buna dar este royalty free (nu necesita drept de autor, ceea ce este important pentru YT partener)

5 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Mi se pare interesant ceea ce faci, eu te safuiesc sa cauti niste piese mai antrenante, care sa tina publicul in tensiune si dorinta de a vedea cum se finalizeaza totul nu o piesa de a sari peste minute sa vada doar finalul adica exact ceea ce ai facut, esti foarte talentat la ceea ce faci eu te felicit si iti sugerez sa mergi mai departe indiferent de orice.Succes!

| introduaicinumele a răspuns:

Foate tare! Ti-am dat sub ca sunt curios ce videouri noi vei mai incarca si cum progresezi;)

Ti-as da niste sfaturi:

1) Filmeaza cum desenezi pe PC, ex tutoriale Photoshop.
2) Uita-te pe aici: http://www.youtube.com/user/ShooRaynerDrawing

In ziua de azi pe Youtube cele mai populare videouri sunt gameplayurile (cu comentarii) si vloggurile, asa ca ar trebui sa faci niste super tutoriale de desenat ca sa ai succes.

PS: nu pune dubstep in videoclipuri, doar copii de 12 ani il asculta... adica vreau sa spun ca sunt doar cateva melodii frumoase de dubstep (care mai mult ar fi drum and bass).

Pune o melodie instrumentala, mai lenta (depinde ce desenezi si cum desenezi).

Sau (cel mai bine) nu mai pune melodie, decat una incet pe fundal, si vorbeste in timp ce desenezi ca sa explici.

Bafta!;)

Blog: http://start-the-fun.blogspot.com/
YT: http://youtube.com/laurentiuD1998/

| tutorial943 a răspuns:

Tare Channalul cu desenatu!

| gtamaniac2k a răspuns:

Misto Channalul!

| airisairis explică:

Hey, multumesc. Ai foarte mare dreptate in legatura cu muzica dar problema este ca nu am dreptul de autor pentru melodiile pe care as vrea eu sa le puna asa ca trebuie sa apelez la siteuri gen loyalty free care imi permit sa utilizez muzica lor. Sper ca pe parcurs ce cresc sa reusesc un parteneriat cu un channel de dubstep care sa imi permita sa folosesc melodiile lui contra unor credite in descriptia clipului