| AndraHriso a întrebat:

Buna!
Vreau sa merg la un film(Lupul de pe wall street)împreuna cu o prietena, dar e 18+.
Noi nu avem 18 ani, dar am un coleg care e tot minor si s-a dus la filme 18+.
Am auzit ca daca te duci cu mai mulți si ceilalți par mai mari s- ar putea sa nu te observe.
Puteți sa îmi Spune-ți cum ați procedat in astfel de situatii sau aveți o soluție?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la cinema la cinema daca te lasa sau nu sa intri. in regulamentu cinematogrfelor scrie ca isi rezerva dreptul sa te lase sau nu. probabil daca nu bani la ochi (ai 12-13 ani) te lasa

4 răspunsuri:
| AndreiDanut1996 a răspuns:

D a ai putea sa e duci cu mai multi si sa stai intre ie si sa speri ca nu te observa sau sa il descarci daca poti si sa te uiti acasa

| AndraHriso explică (pentru AndreiDanut1996):

S.au as putea sa iau un bilet la alt film si sa ma strecor la asta

| AndraHriso explică:

Știu ca pot sa il vad si acasă, dar e altfel la mall.
Ma mai gândeam la o varianta:atunci când nu se mai iau bilete la film(adică e vechi filmul) as putea sa iau un bilet la un film intr.o sala alăturată si sa m strecor in sala cu filmul Lupul.