| misty87 a întrebat:

Buna!
Vreau sa stiu si eu ce filme au fost facute dupa carti?

Răspuns Câştigător
| BzT a răspuns:

Codul lui Davinci, Inger si demon, ambele scrise de Dan Brown.
Nemuritoarele romane Romanesti si anume Baltagul, Ion, O noapte furtunoasa etc.
Daca vrei SF crede-ma ca sunt Twilight, The cronicles of narnia, Harry Potter, The Lord of the Rings etc.
Dragoste, incearca Anna Karenina, Razboi si pace, ambele scrise de Tolstoi. Sunt un devorator de carti si un cinefil inrait, cere-mi sfaturi in privat daca vrei! Funda?

3 răspunsuri:
| biancaalexe a răspuns:

Twilight, Harry potter, Apollo 13, Willy wonka and the chocolate factory, THe cronicles of narnia, the lord of rings etc. big grin

| nosferatu a răspuns:

The Bourne Identity, Supremacy, ultimuatum. The Great Expectations. Astea mi-au placut.