| Maruuuca a întrebat:

Hei TPU cate filme Narnia sunt? Si pe care carti sunt facute. FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Salut, sunt 3 filme aparute, facute dupa cartile 2, 4 si 5.

1 răspuns:
| Jennelle a răspuns:

Bună Iulia.Cronicile din Narnia alcătuiesc o poveste de neuitat şi o lume a copilăriei veşnice. Am făcut la început acea comparaţie cu o corabie într-o sticlă, deoarece mă gândeam la corabia căpitanului Hook plutind lângă insula lui Peter Pan, într-o altă poveste la fel de îndrăgită. Ambele poveşti vorbesc despre copilărie şi sfârşitul copilăriei şi nu s-au învechit deloc. Adevăratele minuni din Narnia nu sunt leii vorbitori sau dragonii, ci faptul că de fiecare dată când deschizi cartea eşti dus într-o lume fantastică şi eşti din nou copil. Iar aşa ceva nu se întâmplă prea des.
Sunt trei filme apărute Cronicile din Narnia 1, 2 şi 3. Acestea sunt făcute după cărţile 2, 4 şi 5.Baftă!