| GiorgianaGiorgi a întrebat:

Buna ziua TPU! Imi puteti recomanda,va rog frumos, un top al celor mai bune anime-uri romantice vazute de voi? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Your lie in april.
Kimi no iru machi
Sakamichi no apollon
Tsuki ga kirei
Re:life
Kuzu no honkai
Sukitte li na eu
Seishun Buta Yarou wa Yumemiru Shoujo no Yume
Citrus
Horimiya
Koi to uso
Fuuka - e ok dar e mai buna manga

Nu vreau sa ma întind ca iti ajunge pentru moment. happy

21 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

5 Centimeters per Second
The Girl Who Leapt Through Time
Tamako Love Story
Castle in the Sky
Weathering with You
The Garden of Words
Your Name.
A Silent Voice: The Movie

sa stii totusi ca nu toate-s romantice, iar japonezii sunt mult diferiti de noi si asta se releva si in animatiile lor, la ei romantismul e intotdeauna in aceeasi oala cu drama...ei sunt un popor ciudat sa zic asa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La cum te stiu (adica... in mare), stiu ca stii (cam multi de "stii') deja filme clasice ca Your Name sau I want to eat your pancreas, si atele de genul... asa ca o sa zic unele pe langa, care mi-au placut si au avut un strop de amuzament (unele chiar la fiecare episod)

Kaichou wa maid-sama - asta chiar m-a amuzat fiecare episod si a fost foarte frumos;
Kamisama hajimemashita - asta l-am vazut cand eram mai mic, si prima parte a fost foarte amuzanta, dupa o da in cea romantica.
Your lie in april
Akatsuki no yona

A... As mai zice si Erased, daca nu l-ai vazut deja, si daca nu, nu o sa iti zic nimic despre el, este mai bine asawinking

| GiorgianaGiorgi explică (pentru DoarBogdan):

Buna! Le-am vazut pe toate, iti multumesc pentru raspuns happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Ah... stiam eu. Aveam o presimtire laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Poti incerca Orange si Ao Haru Ride.

| GiorgianaGiorgi explică (pentru Mayhem666):

Buna! Le-am vazut, iti multumesc pentru raspuns happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Poti sa incerci si Horimiya, daca nu l-ai vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inuyasha.

| GiorgianaGiorgi explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri! O zi frumoasa in continuare!

| Ciprian09 a răspuns:

Naruto
Dragon Ball Z
Tokyo Ghoul
animekage si gasesti ce vrei! bafta, nu sunt chiar romantice, da mna.laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ciprian09):

"Naruto
Dragon Ball Z
Tokyo Ghoul"

De cand sunt astea 3 romantice?

| Ciprian09 a răspuns (pentru Mayhem666):

Am scris la urma ca nu sunt tocmai romantice! doar am dat o idee si de unde se pot viziona animeuri ok! hai noroc!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ciprian09):

Am vazut asta, dar tot am fost curios de ce i le-ai dat daca stiai ca nu sunt romantice, desi OP a cerut romantice specific.

| Ciprian09 a răspuns (pentru Mayhem666):

Amice,indiferent de ce raspuns i-am dat eu, ca o fi romantic/drama/hentai etc etc asta o sa deduca el! hai sa nu intram in amanunte.i-am dat o idee si un loc in care poate sa vada ce anime vrea el! zi buna sa ai!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ciprian09):

"ca o fi romantic/drama/hentai etc etc asta o sa deduca el!"

Pai de ce sa inceapa atatea anime-uri ca sa deduca, ca nu era ceea ce cauta dupa ce a vazut mai multe episoade? Asa nu face decat sa isi piarda timpul uitandu-se la ceva ce nu cauta in primul rand. Ceea ce ai facut tu a fost misleading.
Plus, sunt destul de sigur ca numele Georgiana apartine unei "ea" nu unui "el".

| Ciprian09 a răspuns (pentru Mayhem666):

Si WisdomintheDark de la ce vine?laughing
''ea'' nu are voie sa se uite sau?laughing
in fine, hai sa ne vedem de ale noastre, deviem de la subiect si nu e frumos! happy salut!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ciprian09):

WisdonInTheDark nu e un nume real, cum ar fi Andrei, Maria, Ana, Sabin, Catalina, etc, ci sunt 4 cuvinte in engleza puse laolalta, deci de aici nu poti deduce genul cuiva, asa ca asta e ceva cu totul diferit, dar din numele Georgiana, poti deduce ca e o ea, dar asta doar daca se identifica cu acest termen, asa ca nu spun neaparat ca e o ea, daca nu se identifica cu asta.
Si nu, daca e o ea, nu am spus niciodata ca nu are voie sa se uite, ci am facut referile la faptul ca tu tot spui "el, el, el" fara sa verifici daca e intr-adevar un el.
Daca ea, e o ea care se simte ea, si se identifica cu acest termen, iar tu continui sa-i spui el, atunci ea o sa se simta ofensata, eu doar acolo voiam sa ajung, nu incercam sa ma cert cu tine.
Dar sunt de acord, deviem de la subiect, si nu e cazul. O zi frumoasa iti doresc.

| GiorgianaGiorgi explică (pentru Ciprian09):

Buna! Le-am vazut(cand nu le aveam inainte cu romantismul)in afara de Naruto ca nu m-a atras in mod special.Iti recomand si eu unul daca te intereseaza Hunter x Hunter(varianta din 2011 ca este mai bine desenat), este foarte bun.Iti multumesc pentru raspuns!

| armand69 a răspuns:

Immoral sisters

| Elan a răspuns:

Death Note

| Mayhem666 a răspuns (pentru Elan):

Death Note nu-i romantic.