| burlacualina a întrebat:

Buna ziua! Vreau va rog sa-mi spuneti si mie cum se numeste un film! Stiu cateva secvente din el, un grup de oameni captureaza o scoala pentru bani si l-a sfarsit incarca sa evadeze prin niste tunele cu mini masinute, unul nimereste un tunel gresit si cade intr-o apa! VA MULTUMESC!

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Dupa descriere pare The Italian Job (2003).

| burlacualina explică (pentru CristianCRS):

Nu este acesta, filmul este unul mai mult de copii, un baiat mai neinteles de ceilalti care face parte din scoala incearca sa intre in scoala sa salveze situatia pentru ca din cauza la cei care au pus stapanire pe scoala nu poate sa intre nimeni in scoala iar copiii sunt ostatici!