| KaterinaPetrova a întrebat:

Bunaaa.credeti ca exista vampiri, iele sau fantome?happy si spuneti daca vi s-a intamplat vreo experienta ciudata de acest gen.va roooooog:X sunt ff pasionata de asa ceva; x vreau sa aflu cat mai multe. dar sa fie adevaratehappy fundita si votuletzlaughing

Răspuns Câştigător
| CookieMonsterRawr a răspuns:

Sincer in vampiri nu cred thinking dar in fantome da. EU nu am avut nici o xperienta neplacuta cu fantome in afara de acele chestii din imaginatia mea dupa ce vedeam filme de groaza gen the grudge rolling on the floor. cand imi era frica sa dorm laughing. In schimb, fantome cred ca exista. Bunica mea, are creca 90 de ani thinking Si ea era maidemult foarte credincioasa si se ruga si de astea si acolo in satu unde statea ea, o murit o fata. Si nusitu cum ii ca daca mori inainte sa te mariti si ai peste 16 ani parca thinking Te ingroapa in rochie mireasa. si fata aia cand o murit or imbracat-o in rochie de mireasa. [ am uitat sa spun ca fata nu avea familie]. Dupa ce or inmormantat-o[ asta o fo intr-o vara] bunicul si bunica mea dormeau intr-o bucatarie de aia de vara, si aveau ceolofan de ala pe jos. si dupa cateva zile dupa ce fata o murit bunicii mei dormeau si bunica o auzit ceva ca se auzea pe podea[ cum avea ciolofan d`ala] si o vedea pe fata aia in rocie de mireasa cum umbla pe acolo. si l-a trezit pe bunicu si ell o aprins o bricheta si atunci s-a auzit un fusait, si aia o disparut nail biting. Si tot asa or fost multe nopti la rand pana cand bunica s-a duc sa biserica si preotul o facut o slujba de aia pentru fata aia moarta. Si de atunci nu o mai venit. bizara povestea laughing> Mai am una...rolling on the floor. ca mo zis tot acea bunica, ca acolo in sat erau 2 batrani care in fiecare seara isi spuneau unul altuia ca daca mori tu primul sa vi la mine sa imi spui cum ii acolo.si tot asa.si dupa cateva luni, o murit batraneluhee hee. Si batranica mergea noaptea la Wc in gradina, si cand se intorcea vedea acolo in pat unde era locu batranelului ca pe perna era asa ca si cum ar fi stat cineva acolo happy. Fundabatting eyelashes

14 răspunsuri:
| KaterinaPetrova explică:

Deci va spun eu ca asa ceva exista.winking mie mi s-a intamplat mai ales dupa moartea bunicului meu. fantome si iele exista 100 %winking

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Nu exista vampiri sau fantome.Sunt doar filme ireale.Nu trebuie sa crezi tot ce vezi in filme.Pentru ca sunt filme toate filmele sunt ireale.
Dar da exista vampiri dar nu oameni.Ma refer la lilieci sunt tot vampiri(vampiri e un nume mai fioros din filme, nu se transforma lileci/vampiri in oameni in viata reala dar in ireala adica filmele da)
Fantome nu cred dar poate stafii.Pai uite o poveste care este chiar reala(Propria Experienta)
Eu eram impreuna cu toate fetele langa tabla vorbeam si noi ca fetele, baietii erau la fotbal(toti).Noi vorbeam(fetele)si cand colo in spatele nostru la catedra(in coltul peretelui) se auzise un zgomot ca si cum cine va a tarat scaunul si totusi se miscase.Cand se punea o fata cu fundul pe scaunul de la catedra se simtea ca si cum te pisca ceva sub fund laughing.Ne-am dus dupa baietii, ei ca de obicei nu ne-au crezut.I-am spus si profesorului nici el nu credea.Si totusi o fata de la noi a fost suspecta cand vorbeam despre asta ne uitam la ea si incepea sa rada chiar, credem ca ea a miscat scaunul ila ca sa ne sperie pe noi laughing.
Deci draga mea acelea sunt doar niste filme nu este nimic real si nu trebuie sa crezi tot ce vezi in filme pentru ca sunt ireala cum am mai spus.
Pa, pa!

| Deniisze a răspuns:

Vaai. Cati ani ai? 2 ani?
Inca mia crezi in fantome, vampiri sau Bau Bau care se ascunde sub pat? Acestia nu sunt decat o inventie tampita a altor copii sau a unor parinti, cum este si Mos Craciun si Mos Nicolae! Deci... NU EXISTA! Bafta!

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Mersii de fundoi >big grin

| Username01 a răspuns:

Pai nu exista nimic din ce ai zis tu :))) si eu nu am avut vreo experienta de genul asta dar daca esti asa de pasionata asculta povestile altora : http://www.spectrulrealitatii.ro/

| prye a răspuns:

Eu intai vad si pe urma cred
@maria11 ->faza cu usa este veche, poate era vreo gluma doar ca sa te sperie sau era vreun animal

| CristinaDumitru a răspuns:

Hei si eu cred in asa ceva nu baga in seama tot ce spun uni eu de exemplu amo bunica care a murit si deseori usa se deschide simgura sau aud zgomote strani.sa stii ca daca iti plac atat de mult uitate pe b1 la 360 de grade. povestea unu acolo ca un prieten de-al lui a plecat in strainatate pentru 2 luni si cand s-a intors usaile fiind incuiate portile la fel a gasi carti raspandite prin case bibelouri sparte.etc si mai e o poveste oarte tare cica in alta tara era un castel care se zicea pe acolo ca era bantuit si un om a vrut sa le demonstreze ca nu-i asa si s-a dus a colo si a dormit o napte dupa aia nu sa mai intors si sau dus oameni sal caute si lau gasit in curede plin de sange geanu de la camera lui era spart si la fel si oglinda se spunea ca fantomele castelului au facut asta. funtitza? o si app ori ce ar fi nu-ti pierdeincrederea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred...dar nu mult.O intamplare ciudata am avut cand am locuit la bunica mea si batea cineva la usa, iar cand ma duceam sa vad daca e cineva nu era nimeni.

| cr1sty1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Erau doar niste copii care isi bateau joc de tine rolling on the floor) crede-ma acum 4 ani era amuzant laughing

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

De vina sunt parintii vostrii ca v-au terorizat de mici cu bau bau!happy Asa ceva nu exista!

| marian2011 a răspuns:

Mda...sa zicem ca daca nu s-ar vehicula atatea despre aceste fenomene n-are exista.eu am cateva carti si scriu tot felul de irealitati in acele carti.cauta si u la librarie Enigme de pe Terra...sau Fenomene Stranii

| beauty_7895 a răspuns:

Uite eu am o carte despre fantome si din astea iti sugerez sa o cumperi si tu, este foarte interesanta si se numeste mari enigme si mistere.

| Smotoceeel07 a răspuns:

Hey! Buna!
Nu cred ca exista asa ceva, dar daca esti pasionata poti afla mai multe de pe un anumit sitewinking ceva
mi-ar placea sa stiu daca exista sau nu.happyhappy dar totusi cred ca ar fi inspaimantator laughing
In fine. daca afli ceva EXISTA SAU NU anunta`ma
Ciao`
si daca poti fundita pls sau un votuletz laughing
Mskiss

| saryxstar_8444 a răspuns:

Unei prietene i s-a intamplat ceva ciudat
da id de mess sa iti povestesc