| MaryMarya001 a întrebat:

Bunaaaaaa! Va rog sa imi ziceti anime de dragoste ce actiunea se intampla intr-un liceu!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hei! Anime-uri din genul romance si tema highschool:
- Hana Yori Dango
- Clannad (2 sez)
- Amagami SS (2 sez)
- Mashiroiro Symphony
- Kimikiss Pure Rouge
- Itazura na Kiss
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez+ova)
- Kimi ni Todoke (2 sez)(povestea continua in manga. anime-ul se opreste la cap 46)
- Boku wa Tomodachi (2 sez)
- Sakurasou no Pet na Kanojo
- Bokura wa Minna Kawaisou

Pentru urmatoarele doua anime-uri iti propun sa urmaresti, de la inceput, povestea din manga. Deoarece povestea difera fata de anime.
- Tasogare Otome x Amnesia
- Sakamichi no Apollon

Daca mai vrei anime-uri din acest gen, chiar si din alte genuri, spune-mi!

Vizionare placuta!

2 răspunsuri:
| AndreeaMaria5627 a răspuns:

Maria-sama ga

| negropantrans a răspuns:

Intra pe site-ul seasonvar.ru si cauta la genuri anime si o sa gasesti!