| MaryMarya001 a întrebat:

Imi ziceti va rog anime de dragoste, in care personajul principal este o fata?

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Iti spun mai multe si daca vrei iti scriu si descrierea la ele. jur cand e vb de anime nu ma plictisesc ^^
Uta no prince sama: Haruka este o fata modesta, indragostita de muzica ce intra la academia saotome pentru asi urmari visul de a compune. Aici este inconjurata de potentiali idoli din care unul va trebui sa devina perechea sa pentru auditia de absolvire.
Hakuouki : Yukimura Chizuru este fica unui unui doctor ce lucrează în Edo. Într-o zi tatăl acesteia pleacă într-o călătorie spre Kyoto, lăsându-și fiica în urmă. După un timp, Chizuru, făcându-și griji pentru că nu mai primise vești de la tatăl ei, se hotărăște să plece în căutarea lui. Astfel, ajunge să îi întâlnească pe membrii Shinsengumi și aceștia se hotărăsc să o primească în clanul lor. Însă un secret este ascuns în spatele numelui Shinsengumi…Acestia folosesc o substanta cu ajutorul careia se transforma in demoni,iar secretul trebuie pastrat, deci Chizuru este luata mai intai drept ostatic, dar apoi cand afla ca este fata baietii incep sa o trateze mult mai frumos. Intre acestia se leaga o prietenie foarte frumoasa, care va continua pana si dupa moarte…Spun dupa moarte deoarece, rand pe rand acestia mor.Insa nu va fi doar prietenie, ci si o frumoasa poveste de dragoste care iese la suprafata chiar din cea dea 2-a jumatate al primului sezon.Serialul are 3 sezoane.
Ouran Highschool Host Club
Haruhi Fujioka este o studentă cu bursă la prestigioasa Academie Ouran, o școală fictivă, situată în Bunkyo, Tokyo. Căutând un loc liniștit pentru a studia, Haruhi descoperă a treia camera de muzică, un loc unde Host Club-ul Academiei Ouran, un grup de șase studenți, se adună pentru a distra clientele, și anume studentele Academiei. În timpul primei întâlniri, Haruhi sparge accidental o vaza antică estimată la ¥ 8000000 (US$80, 000 manga în limba Engleză) și i se oferă șansa de a-și plăti datoria lucrând la Club. Părul scurt, ținuta neglijentă și înfățișarea ambiguă sunt motivele pentru care cei șase băieți, inițial, o confundă pe Haruhi cu un băiat. Toți sunt de acord că Haruhi ar fi o ‘gazdă’ bună, sfătuind-o astfel să se alăture Clubului. În cele din urmă, ea este de acord să devină membru oficial al grupului (îmbrăcată ca un băiat), în scopul de a-și achita datoria cât mai curând. Băieții află mai târziu că ea este, de fapt, o fată, dar decid să păstreze acest lucru secret. Academia Particulară Ouran deține de la grădiniță până la clasa a douăsprezecea (și universitate, de asemenea). Majoritatea elevilor provin din familii bogate, dar, în cazuri speciale, burse de merit sunt acordate studenților excepționali ai nivelurilor sociale mai joase. Motto-ul neoficial al școlii este de "Descendența contează în primul rând, iar averea intr-un al doilea apropiat," însemnând că studenții ale căror familii au un trecut impresionant, dar cu un statut socio-economic scăzut, pot avea prioritate în fața celor din familii bogate.
Sukitte ii na yoImagine
Timp de 16 ani, Tachibana Mei n-a avut niciun iubit și nici măcar nu și-a putut face prieteni. Într-o zi l-a accidentat din greșeală pe Kurosawa Yamato, cel mai popular băiat din școală, dar dintr-un anumit motiv lui Yamato această fată îi stârnește interesul și o declară unilateral prietena lui. Acesta chiar o sărută pe Mei ca să o protejeze de un obsedat! Povestea este bazată pe revista manga de succes ce prezintă o poveste realistică a primei dragoste…
Nu este chiar asa de extraordinar dar este foarte dragut big grin
Are 13 episoade cu o durata de cca 24 minute.
Lovely Complex (este despre o fata care este mai inalta decat baiatul pe care il place, dar baiatul pentru ca ea este inalta refuza sa o placa dar cu timpul cei 2 o sa accepte diferenta de inaltime dintre ei. este foarte dragut )
Tonari no Kaibutsu-kun
Fata indiferentă întâlnește un băiat buclucaș într-o poveste de dragoste nou-nouță! După ce lui Mizutani Shizuku, o fată a cărui singur interes este să învețe, i se cere să livreze niște notițe pentru Yoshida Haru, un băiat care n-a mai venit la școală după ce a vărsat sânge încă din prima lui zi, se găsește fiind ținta afecțiunii sale.
Ao haru ride: este vorba despre 2 copii care se placeau inca din generala. Futaba era o fata foarte timida dar care il placea mult pe tanaka *parca asa il chema*dar si el o placea pe ea. Insa el a trebuit sa se mute iar cei 2 nu sau vazut decat cand el apare la ea in liceu. Cei 2 se intalnesc insa baiatul acela pe care futaba il stia nu mai exista. in locul baiatului dulce si timid, tanaka este acum un baiat dur, fermecator si nu la fel de timid. Nu iti mai povesttesc te las pe tine sa il vizionezi, Oricum ese nou serialul deci au aparut sub, in romana doar 4 episoade daca vrei sa il vezi in engleza sunt 7 ep.
Itazura na kiss-este si el foarte interesant, este despre o fata care i se confeseaza unui baiat de la ea din liceu dar el o resinge deoarece el este foarte desptept si uraste fetele proaste ca ea. Ea o sa ajunga sa locuiasca cu el si de acolo incepe totul.
Kimi ni todoke: O fata pe nume Sawako, primeste inca de mica porecla Sadako. Dupa cum se stie Sadako este personajul principal din The Ring, iar fiind asociata cu aceasta...creatura, ea capa reputatia unei fete care poarta ghinion, vorbeste cu fantomele si e foarte rea. Dar de fapt are o personalitate surprinzatoare, si acest lucru il afla un baiat care ajunge sa se indragosteasca de ea. Cu ajutorul lui ea isi face prieteni noi si trece printr-o multime de peripetii.
Hana Yori Dango-este vorba despre o fata saraca care merge la un liceu plin de copii bogati. In acel liceu sunt 4 baieti foarte foarte bogati de care si profesorilor le este frica, ei sunt numiti F4 *4 flori*. De fiecare data cand o persoana le facea ceva din greseala la cei din f4 primeau un avertisment (un cartonas rosu pe care scris f4) atunci toata scoala o badjocura pe acea persoana sau o batea. Makino Tsukushi i va lua apararea prietenei ei care primise un avertisment de la liderul f4. Acesta s-a enervat pe ea si pana la urma makino a primit avertismentul. Pe parcurs Makino se indragosteste de Domyouji Tsukasa iar el de ea insa cei 2 vor avea de confruntat multe probleme din cauza mamei lui tsukasa. Este super fain serialul, are 2 sezoane.
SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR. DACA MAI VREI DA-MI MESAJ :*:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kimi ni todojke
Skitte i na eu

| happy31animation a răspuns:

Saga amurg Twilight, new moon, eclipsa, Breanking dawn 1 si 2

| Geo12345 a răspuns:

Naruto sau Fullmetal alchimis