| zooooza a întrebat:

Cand eram mai mica ma uitam cu drag la desenele animate de la Walt Disney(aveam casete video). Pur si simplu eram vrajita de ele.
Nu ma interesau desenele animate date la TV. Mi se pareau...deneinteles.

Iubeam si inca iubesc"Pisicile Aristocrate","Frumoasa si Bestia","Alba-ca-Zapada si cei 7 pitici", etc...

Voi ce parere aveti de desenele animate date in prezent pe posturile de televiziune?
SI care este desenul animat care v-a marcat copilaria(intr-un sens bun, bineinteles)?

Răspuns Câştigător
| Colorfullgrey a răspuns:

Desenele mele preferate au fost, sunt si vor fi mereu in gandul meu Tom & Jerry. Inca le mai urmaresc impreuna cu parintii. Ne plac foarte mult nazdravaniile celor doi laughing. Cat despre desenele de acum parerea mea este ca sunt oribile! Au un limbaj nepotrivit, ii invata pe copii sa fie violenti s.a.

3 răspunsuri:
| Tymycy a răspuns:

Sunt foarte stupide... nu-mi plac deloc... fac copii sa devina foarte violenti si etcstraight face

| AliceIDK a răspuns:

...La mine, desenulcare mi-a marcat copilaria a fost "101 dalmatieni" pana si acum mi se mai difuzeaza in gand love struck. Inca il iubesc la fel de mult.Dar si pisicile aristocrate mi-au placut nespus.Sunt multe care au facut asta pentru mine. Acum eu sunt mai mare.dar simt inca iubirea aceea pentru ele.
Desenele de la TV inca sunt OK. Sa vedem ceva urmabatting eyelashes

| Andre_7309 a răspuns:

Eu ma uitam pe FoxKids la "Barkley,caine rau". Trebuie sa recunoastem ca in ziua de azi nu mai sunt la fel de simpatice desenele(sau mie,cel putin, nu imi par simpatice), mai ales ca acum sunt si cele cu oameni reali...Eu imi aduc aminte cu placere de fiecare dupa-masa la tv.Copilaria...