| georgianailoaei a întrebat:

Cand eram mica ma uitam la un desen animat pe minimax cred, era un desen educativ cu un grup de copii care calatoreau in lume si aflau in fiecare episod cate ceva nou despre cultura muzicii din tarile respective, iar liderul grupului era un baietel, care, la inceputul fiecarui episod, isi incalzea vocea recitand gama do major si folosea termenii piano, adagio, allegreto, accelerando si allegro. Nu sunt sigura ca descrierea mea e 100% corecta, fiindca nu am mai auzit nimic de desenul asta de ani de zile, dar daca cineva-i mai tine minte numele, i-as fi recunoscator.

3 răspunsuri:
| Vanessika a răspuns:

Ar putea fi "Autobuzul magic".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vanessika):

Nu cred. În "Autobuzul Magic" liderul era o profesoară iar ceilalți erau elevii din clasa ei.

| AdorDresurile a răspuns:

Uite aici lista cu toate desenele difuzate vreodata pe minimax, poate il gasesti acolo happy
https://ro.wikipedia.org/wiki/Minimax_(televiziune)