| StelaTPUro a întrebat:

Care a fost cel mai bun film pe care l-ai văzut în 2010?
Întrebarea face parte din "10 fundiţe pentru 2010", o capsulă a timpului 2010, de la comunitatea TPU. Află mai multe: http://www.tpu.ro/10-fundite-pentru-2010

738 răspunsuri:
| SalutTpu a răspuns:

Seria Twilight (fara 4 ).
Mi se pare ca au fost cele mai bune filme anul asta pentru ca le-am urmarit cu cea mai buna prietena inainte sa se mute in Spania.

| Bogdan_4976 a răspuns:

How to train your dragon happy

| PopStarInMyMind a răspuns:

Harry Potter si Talismanele Mortii! Am trecut la o alta obsesie! Si partea cea mai buna e ca am fost cu toate colegele mele(asta da film bun)! Am comentat cu prietena mea fiecare secunda din film!

| Aero a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

| SatanaInIzmene a răspuns:

The Expendables

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows partea 1. Am auzit ca a avut incasari foarte mari:
http://www.cotidianul.ro/......lor-in-SUA
http://en.wikipedia.org/wiki/2010_in_film

Mie imi place filmul, de fapt imi place toata seria deoarece filmul te captiveaza intr-o lume nebanuita, au multe efecte speciale, actorii isi joaca foarte bine rolul, dar imi pare rau ca n-au luat destule premii pentru celelalte filme. De-abia astept sa vad ce-o sa faca cu asta :x:x:x!

Dar nu numai premiile conteaza ci si calitatea filmului. Cei de la Warner Bros stiu foarte bine cum sa faca filme. Oricum publicul stie ce e bun si ce e rau. Si daca primul film Harry Potter le-a zis ceva, atunci toata seria le va zice cate ceva.

Mai intai, am citit cartea si inca de la primele pagini m-a captivat lumea povestii si n-am mai putut s-o las din mana.

Apoi am vazut filmele, foarte reusite, intr-adevar. Semanau foarte bine cu cartile, dar vorba aceea cartea bate filmul. Mereu in film va fi strecurat inca ceva pe-aici, pe acolo.

De-abia astept partea a 2-a a filmului :x:x:x! Sper sa fie la fel de reusita ca si prima!

| dsadasdsada a răspuns:

Avatar big grin laughing Nu stiu... Mi'a placut ca era in 3D. M'a facut sa ma duc si a doua oarabatting eyelashes Totusi mie imi plac cele de familie si de comedie

| ellazuza a răspuns:

Eu zic ca cele care mi-au placut mie in 2010 au fost :
-the bonty hunter
-Kilers
-The back-up plan
-Camp Rock-Final Jam
-Starstruck
-Dear Jonh
-The last song
-Letters to Juliet
-Salt
-16 Wishes
Astea mi-au placut mie cel mai muult din 2010... sper ca te-am ajutat;* Funda?puppy dog eyes

| Shery a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows part 1... Pacat ca l-au impartit in 2, as fi vrut sa il vad pe tot.

| Artemisia a răspuns:

Categoric Avatar!
Sunt eu fana Twilight si Harry Potter, dar Avatar nu se compara cu filmele alea.
Avatar este un film extraordinar, pe care se vede ca s-a muncit foarte mult.

| denisafolea a răspuns:

Cel mai bun film pe care l-am vazut a fost calatorie in centrul pamantului 3d

| elena a răspuns:

Sunt "sclava" serialelor coreene de pe TVR1, este o istorie specifica lor, cu obiceiuri si traditii pe care nu le intalnesti la alte popoare, chiar daca am crede, ca se inrudesc cu ele, oricum a fost si este o natiune zbuciumata. Poate va vor dezamagi cele scrise de mine, dar am raspuns cu cea mai mare sinceritate.

| stefyeli a răspuns:

Ultimul razboinic al aerului

| JustMeBăi a răspuns:

Pai mi-a placut mult Ziua Independentei, si'a meritat oscarulwinking

| zizi000 a răspuns:

The last song (with miley cyrus):X:X:X

| yzzy a răspuns:

Seria Twilight (fara 4 ).

| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Liar liar laughing :X

| Nicoleta a răspuns:

Mie mi-a placut animatia Coraline si Up

| BeHappy_4986 a răspuns:

Am vazut multe filme in 2010 care mi-au placut foarte mult. Cel mai mult mi-au placut 8 Mile, Strike! (Aka All I Wanna Do), My Super Psycho Sweet 16 - The Movie, Dead Silence, Avatar, Alice in Wonderland, Grown Ups, Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 etc etc.
Si daca se poate pune, si TPU - The Movie laughing

| Ecou a răspuns:

Save private ryan

| UnicornsAreLove a răspuns:

Legende din regatul bufnitelor
A fost super!

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Avatar, a fost excepțional!

| PhotoIsMyLife a răspuns:

TPU The Movie is the best!

| bublegum a răspuns:

Mirrors 2 love struck nu-s eu moarta dupe filmele de groaza dar asta o fost... pur si simplu nu am cuvinte si mi-a placut foarte mult pentru ca m-am uitat la el impreuna cu prietenele mele cu care cand trebuia sa te speri noi ne apucam si radeam ca bezmeticele o fost super:X

Răspuns utilizator avertizat
| Adetomi27 a răspuns:

1.Teleportai in adolescenta
2.Toy Story 3

| lya18 a răspuns:

Cel mai bun "The curios case of Benjamin Button "
Sincer m-a facut sa vad viata intr-un mod unic. Daca il vezi pana sfarsit(ca e cam lung) o sa intelegi.

| βσσblėėŝ a răspuns:

Karate kid si harry poter si talismanele mortii partea 1:X

| ahlrh a răspuns:

Orphana si Mirrors, au fot foarte intresante!