| StelaTPUro a întrebat:

Care a fost cel mai bun film pe care l-ai văzut în 2010?
Întrebarea face parte din "10 fundiţe pentru 2010", o capsulă a timpului 2010, de la comunitatea TPU. Află mai multe: http://www.tpu.ro/10-fundite-pentru-2010

738 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

The Expendables, Avatar

| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Pai in general impresiile bune mi le lasa filmele horror happy

Cel mai bun film... hmm... nu cred ca pot alege unul dar v-a zic unele care mi-au placut mult : The Unborn, The Last Exorcism, Paranormal Activity 1, El Orphanato, Orfana.

Totusi cel mai bun film vizionat a fost : Cronicile din Narnia 1, 2 si 3, chiar daca nu sunt gen horror mi le-au placut foarte mult! Deci pot sa zic ca e cel mai bun film!

| costyn162 a răspuns:

Fiind seria cu care am copilarit nici ultimul film aparut, "Harry Potter and the deathly hallows, part I" nu m-a dezamagit. Desi l-am vazut de curand a urcat imediat in box office-ul personal. De la efectele speciale, pana la jocul actorilor si desigur povestea(foarte asemanatoare si cuprinzand detaliile esentiale din carte) acest film m-a impresionat. Astept cu nerabdare vara nului urmator sa vad mult asteptatul final al acestei povesti. Insa nu pot sa nu mentionez faptul ca din punct de vedere cinematografic 2010 a fost un an perfect. Foarte multe productii bune, si fiindca intrebarea era despre un singur film nu pot sa mentionez aceste multe productii de calitate.

| Someonelikeyou a răspuns:

Harry Potter the Deathly Hallows
:X

cel mai tare
:X

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Ramona and Beezus

A fost foarte incitant si foarte dragut mai ales ca acest film o reprezenta pe Beezus (Selena Gomez) care este actrita mea favorita.

| catalineusx a răspuns:

Cel mai bun film...thinking greu de zis dar cred cu desavarsire ca a fost SAW7 3D

| Ayumha a răspuns:

Imi este foarte greu sa aleg un film preferat pe care l-am vazut. Dar totusi uite ceea ce mi-a atras atentia.
Queen of the damned, True Blood toate cele 3 sezoane si A walk to remember.big grin
In 2010 ne-am distrat cum ne-am distrat, si in acest an, in 2011 sper sa ne distram si mai si, pentru ca viata este scurta si merita traita big grin

| dudu13 a răspuns:

Halloween 2 big grin

| Snaker a răspuns:

Pulbere de stele

| Stelutssa a răspuns:

Hachiko :-x

| andrei95 a răspuns:

Din cate imi amintesc Avatar. mi-a placut foarte mult ca l-am putut vizualiza 3d

| Nikk96 a răspuns:

Hurt locker

| ஐNoNameஐ a răspuns:

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1, Alice in Tara minunilor.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

"Din nou la 17 ani" si "Duelul mireselor".

| TraficDeMentosane a răspuns:

Wild Child happy

| Nicoleta a răspuns:

Mie mi-a placut animatia Coraline si Up

| KoreaJapan a răspuns:

Death Note the last name

| Lolololalali a răspuns:

Inception.

| DonAnonymius a răspuns:

Harry Potter si Talismanele Mortii partea intai.Foarte frumos filmul, cu efecte speciale de nota 10 si cu un strop de umor!

| dsadasdsada a răspuns:

Avatar big grin laughing Nu stiu... Mi'a placut ca era in 3D. M'a facut sa ma duc si a doua oarabatting eyelashes Totusi mie imi plac cele de familie si de comedie

| Necunoscutu_9289 a răspuns:

Inception

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Charley st could

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Charlie st could, sry

| Georgiana05 a răspuns:

"Grown ups" pot sa zic c-a fost unul destul de bun.

| Deyutza a răspuns:

Cele mai bune filme vazute anul asta:
Eclipsa
Orphan
Remember me
Piranha 3D
Astea au fost niste filme intr-adevar bune; Romantice, Horror si Actiune; Acum depinde foarte mult si de gusturile fiecaruia dar astea au fost superbe :X big grin

| BiaSiAtat a răspuns:

Cel mai bun film vazut de mine in 2010 a fost:Click. Un film amuzant, dramatic si aventurist.Este superb si asa vrea sa il mai vad odata dar din pacate nu mai are acelasi farmec

| Lorє๔คnค a răspuns:

Twilight(toata seria)Este un film minunat pe care il recomand tinerilor.

| AddaXD a răspuns:

Harry Potter si Talismanele Mortii...cred

| xLouana a răspuns:

Alice in Wonderland
Youth in Revolt
Shutter Island
A Nightmare On Elm Street
Shrek 4 Forever After
Inception
Eclipse
How to train u.re dragon
Saw 7
The Beautiful and the Damned

trebuie` sa precizez ca o sa primesc card de fidelitate de la cinema citybatting eyelashes

| DenisIonut01 a răspuns:

12 rounds