| sowhatt a întrebat:

Care este cel mai bun (frumos, tare, misto, ma rog) laughing film pe care l-ati vazut si daca ati putea sa-l descrieti. Multumesc si dau funda!

Răspuns Câştigător
| thelowe a răspuns:

Am vazut mai multe pe care le consider bune.the lost valentine-un film emotionant care ne arata ca dragostea nu trece in timp, daca e adevarata, speranta existand in sufletul unei femei ai carui sot a fost declarat disparul chiar si 66 de ani.e cel mai fain film care l-am vazut in ultima perioada.
ca si comedii romantice, multe mi-au placut:this means war-cei mai buni agenti CIA se indragostesc de aceeasi femeie.sau the proposal-un film la care am ras mult, precum si get smart.
de asemenea recomand 21-un grup de tineri destepti reusesc sa pacaleasca cazinourile din Las Vegas,o poveste interesanta cu un final surprinzator.
filme care nu le intelegi daca nu esti atent dar care sunt foarte reusite:inception si shutter island-deosebite.
a walk to remember-drama, un film mai vechi care insa este foarte emotionant.
actiune:knight and day, mr and mersi smith, missions imposible, fast and furios.cam atat deocamtata

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Am văzut multe filme grozave la viaţa mea. Însă am văzut un film recent, de dragoste, numit "Tres metros sobre el cielo".
Un film bun, cu acel gust dulce. E unul din filmele în care băiatul rău se îndrăgostește de fata bună.
Mie mi-a plăcut.
Ţi-l recomand!

| MaDeclarFan a răspuns:

"Lie with me" desi este cam obscen, mie mi-a placut blushing sunt multe scene de natura sexuala si e un film explicitwinking dar na....printre altele,"sub anestezie" este si el un film bun, dupa mine.O poveste de dragoste care pare perfecta se dovedeste a fi o minciuna pentru ea si o "tortura" pentru el."now is good"de asemenea mi-a placut, pentru ca se prezinta viata unei fete grav bolnave care se indragosteste de un baiat foarte dragut care ii sta alaturi pana la capat."Tentatia seductiei" este alt film care mi-a placut mult, sunt 3 variante dar prima e cea mai buna cred.Stiu ca ai spus "un film" dar eu nu ma pot decide, sunt multe filme bune big grin

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Colombiana. nu vreau să-l descriu, dar te sfătui să-l privești!

| Rape a răspuns:

Journey to the Center of the Earth

Vulcanologul Trevor descopera intr-un exemplar al romanului "Calatorie spre centrul Pamantului" note lasate de fratele sau, disparut intr-o expeditie. Trevor urmeaza instructiunile si pleaca in Islanda, alaturi de Sean, nepotul sau, si Hannah, o cercetatoare. Cei trei cad intr-o groapa care-i duce spre centrul Pamantului, unde vor intalni o multime de creaturi infricosatoare, printre care si un Tiranozaur...

Adevaratul plan de calatorie incepe atunci cand Sean, nepotul lui Trevor vine la el acasa pentru a petrece o saptamana de vacanta cu el. Mama lui Sean il lasa pe acesta acasa la Trevor si ii lasa si o cutie cu lucrurile personale care au fost a tatalui lui Sean si fratele lui Trevor. Trevor cauta in cutie, si printre alte lucruri gaseste o carte "Calatorie spre centrul pamantului", si rasfoind-o a gasit inscrisuri ale fratelui sau, insa aceasta i-a trezit lui Trevor un interes cautand dovezi care sa afirme aceste notite din carte.A plecat in Islanda cu Sean, in cautarea unui institut la care fusese si fratele lui cu un profesor. Ajunsi acolo au gasit o casa in care era fiica acelui profesor, profesorul mirise deja de 3ani.I-a spus acesteia despre notitele gasite in carte si erau aceleasi cu ale tatalui sau, insa Trevor i-a propus fetei sa plece cu ei in cautarea muntelui care duce spre centrul pamantului. Dupa un drum lung au ajuns in varful muntelui Trevor a gasit un instrument pe care a vrut sa il ia cu el insa furtuna care se apropiase deja a atras asupra lui traznetele, Trevor fugise spre ei care deja se ascunse-se intr-o grota in munte, iar fulgerul puternc a lovit muntele si bolovanii cazut i-a blocat in acea grota.Neavand cum sa iasa cei trei au continuat drumul ajungand la o groapa mare care duce spre centrul pamantului.Au coborat cu franghii in jos si au dat de o mina parasita de ani de zile.Au avut o mica aventura cu carucioarele din mina si dupa un drum cu peripetii au ajuns la capatul sinei, iar acolo au gasit o gaura in perete care ducea intr-un loc unde erau diamante, smaralde, rubine, au fost incantati de gasirea locului, iar Sean a luat cateva mostre de diamante cu el insa au observat ca stateau pe o suprafata de magma care era foarte subtire.Incercand sa se intoarca inapoi magma s-a rupt si au cazut mii de km in jos ajungand spre final pe un tobogan de apa dupa care au cazut intr-un lac. Dupa ce au iesit din apa si au stat pe margine s-au uitat in sus si au vazut cerul pesterii care parea ca este cerul dar erau pasari luminoase.Aceste au venit spre ei dupa care au plecat intr-o directie care i-au dus exact in centrul pamantului.Acestia au fost uimiti cand au vazut ca ceea ce era scris in carte era adevarat, in special acel peisaj de care daduse.Au gasit acolo lucrurile si locul facut de tatal lui Sean. Dupa un timp petrecut acolo au construit o pluta cu care sa plece pe mare sa ajunga la gaizerul care ii ajuta sa iasa la suprafata printr-un vulcan. Dupa cateva peripetii petrecute pe mare si dupa ce au fost despartiti unii de altii intr-un final sau intalnit si au ajuns la gaizer cu un schelet de maxilar de la un dinozaur. Ajunsi in vulcan, magma inca nu era asa crescuta iar pe peretii vulcanului era magneziu, insa Trevor a vrut sa aprinda magneziul deoarece in spatele peretelui era apa si aveau nevoie de apa ca sa se faca aburi cand ajunge in magna si sa poata iesi afara de la presiunea care se face in contactul apei cu magma.Areusit pana la urma sa aprinda magneziul si au iesit la suprafata insa de data aceasta au ajuns in Italia prin vulcanul Vezuviu.La coborare au sticat vita de vie a unui taran italian iar acesta fiind suparat ca i-au stricat cultura de vie era nervos dar Sean a scos din rucsacul lui o piatra de cristal si i-a dat-o batranului iar acesta le-a multumit. Ajunsi acasa si mai ales ca avand o mica comoara la ei, acele diamante, Trevor a deschis o universitate.Fiecare dintre ei au fost bucurosi de superba calatorie pe care o facuse impreuna insa la plecarea lui Sean la el acasa Trevor i-a dat o carte cu Atlantida "orasul pierdut", acesta a fost incantat de carte. Poate urmatoarea calatorie va fi acolo.

Journey 2: The Mysterious Island

Descurcăreţul Sean are parte de o nouă aventură când porneşte în căutarea bunicului său, eşuat pe legendara insulă misterioasă din romanele lui Jules Verne. Însoţit de prietenul mamei sale, Sean va ajunge pe insulă, dar secretele acesteia şi creaturile imense care o locuiesc îi vor da mult de furcă în încercările sale de a-şi regăsi bunicul.

Continuare a filmului de succes lansat în 2008, Journey 2 îl găsește pe tânărul aventurier Sean într-o nouă călătorie. După ce primește un mesaj codat de pe o insulă misterioasă cu vulcani periculoși și forme ciudate de viață, băiatul este determinat să se avânte într-o nouă misiune periculoasă. Nereușind să-l oprească, tatăl său vitreg i se alătură, iar împreună cu un pilot de elicopter și frumoasa lui fiică, pornesc în căutarea insulei. Odată ajunși pe tărâmul misterios, cei patru trebuie să îl salveze pe singurul localnic al ținutului, înainte ca un seism puternic să scufunde întreaga insulă, cu toate comorile ei.

| Emy007 a răspuns:

Hangcock e amuzant!

| LoveLife96 a răspuns:

Crazy Stupid Lovehappy uitate la trailer si o sa-ti dai seama de ce imi placebig grin

| Zark_Razva_1989 a răspuns:

Eu personal cred ca cel mai fain este Greu de pensionat in varianta in engleza RED pentru. ca e super amuzant si plin de actiune dar razi cu lacrimi in ipostaze tensionatelaughing totusi nu pot spune ca e cel mai fain dar e printre cele mai bune filme vazute de mine si ti-l recomand indiferent de varsta!

| Dyaconu_Maria-Antonya_1991 a răspuns:

Suleyman Magnificul.Este un film turcesc inspirat din istorie.big grin