| Catalin_Baciu_1990 a întrebat:

Care este cel mai frumos, dar si mai usor (pentru un proiect) film Harry Potter?

Funda!

3 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Ce trebuie să analizezi mai exact?
Eu aș alege partea a doua, „Harry Potter and the Chamber of Secrets" - Harry Potter și Camera Secretelor (2002). Mi-a plăcut mult la vremea lui, printre cele mai reușite din serie (e și preferatul lui Daniel Radcliffe, dacă îmi amintesc bine).
Mi se pare potrivit pentru un proiect. Ai suficient material dacă trebuie să vorbești despre efecte speciale, costume, machiaj ș.a.m.d.
E bunicel chiar dacă trebuie să te axezi pe simbolistică sau scenariu. Nu știu exact de ce ai nevoie...
Numai bine!

| Ramo137 a răspuns:

Baghetahee hee sau costumul

| BloodyBallad a răspuns:

Toate filmele mi s-au părut bune, dar aş alege Ordinul Phoenix, pentru că volumul 5 e preferatul meu. Acţiunea devine mai complexă, nu mai e clasicul,, Haide, Voldemort! Nu mă prinzi." şi faptul că elevii de aliază şi formează A.D mi se pare că ar ocupa o bună parte de proiect.