| AllexandraQ a întrebat:

Care este cel mai horror film pe care l-ai vazut vreodata?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu exact, nici nu as vrea sa scriu numele unor asemenea filme aici, doar cand imi amintesc...

Dar daca te referi la un film care sa te sperie, stiu ca am fost la The Grudge (2020) la cinema si m-am speriat cam in fiecare minut. Ma ridicasem de pe scaun sa iau niste aer big grin

| Lioana a răspuns:

Pandemia Covid19

| Lukasssz a răspuns:

E cineva la tine acasă
Army of the Dead
Oxygen
The Manor
The Dead Don't Die

| Furnicuta000 a răspuns:

Anabelle cred. Nu am vazut foarte multe ca daca vad un film horror nu mai dorm o saptamana. Mai bine pui intrebarea pe grupul "zi-mi un film bun" de pe Facebook

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capodopera cinematografică contemporană (scuze cacofonia) "The Human Centipede", toate cele 3 părți.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca esti ironica aici...

| ACTH a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti recomand sa mai deschizi o carte si sa iti mai cresti nivelul de inteligenta daca sustii ca mizeria aia ordinara e o capodopera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hostel
Leatherface
A Serbian film
The Human Centipede
House of wax
Goodnight Mommy
Hereditary
Cele 13 fantome
Get Out
Psycho
Doctor Sleep
The Nun
Escape Room

Primele 5 filme sunt foarte horror, mai ales primul și al treilea.

| TheRealFantasy a răspuns:

Depinde ce vrei sa vezi si la ce te referi prin horror, ca unele au gore adica sange mult, altele au jumpscare-uri dar nu au sange sau nimic altceva sau foarte mult suspans si foarte putine elemente care sa fie chiar horror.
Eu unul cred ca tine foarte mult de atmosfera si cat de mare are impactul asupra ta filmul respectiv, deci imi sunt foarte indiferente astea cu multe sperieturi sau cu violenta/sange foarte mult, trebuie sa fie foarte verosimile si sa aiba ceva care sa te captiveze un pic sa uiti ca te uiti la un film... big grin altfel e plictisitor, pot sa ma uit la vopsea cum se usuca mai degraba.

The Shining (1980) ramane unul din favoritele mele, restul sunt prea dubioase. laughing
Daca vrei ceva bunicel dar mai simplu/usor de vizionat, inspre astea cu tortura si violenta si alte nebunii atunci The Hostel (primul ca sunt 3 in serie dar devin mai plictisitoare pe parcurs). Are un pic de credibilitate, tortura la greeu si suspans; mai slab la jump scare-uri dar compenseaza suspansul si faptul ca e facut destul de bine ca structura. happy

Recomand cartile laughing alea bune sunt mult mult mai descriptive si daca ai imaginatie bogata ajungi mai departe decat toate filmele, plus ca e mult mai multa diversitate ca e mai greu sa faci un film cap-coada si sa fie si bun, majoritatea sunt adaptate dupa carti sau altceva si sunt adaptate prost. sad

| PRaPRa a răspuns:

Shutter varianta coreana.
The Wailing
Reincarnation
Dead Silence
Audition

Si The Night House care trebuie sa apara pare foarte bun.