| Pandaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Care este cel mai bun film horror pe care la-ti vazut vreodata?

Răspuns Câştigător
| LovingAdam a răspuns:

The Exorcist (excrocistul)(1997)
The Blair Witch Project (1999)

30 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Orice film adaptat dupa o carte a lui Stephen King.Mie imi plac The Shining si Carrie.Ar mai fi si filmele in prim-plan cu Jason Voorhees si Freddy Krueger, seria Friday The 13th si Nightmare on Elm Street.

| unknownn a răspuns:

Am vazut multe filme horror dar cel mai mult m-a impresionat seria SAW.De ce m-a impresionat? Pentru ca e un film horror psihologic.Nu imi plac filmele horror cu fantome, zombie, posedati, diavol...pentru ca toate sunt niste porcarii de speriat copii mici.Un film horror nu e neaparat menit sa te sperie, ci sa si inveti ceva.

| alexandra1993 a răspuns (pentru unknownn):

Si mie imi place, alt film horror interesant este "Black Christmas" deoarece este tot psihologic, are la baza psihologia criminalului in serie.

| unknownn a răspuns (pentru alexandra1993):

Hmmm. sounds interesting, o sa-l vad in seara astahappy
Mersi de recomandare, daca mai cunosti filme in genul acestuia, te rog sa mi le zici.

| alexandra1993 a răspuns (pentru unknownn):

Mai stiu From Hell(2001) inspirat din povestea celebrului criminal in serie englez Jack the Ripper, finalul te va surprinde. Alt film interesant dar nu horror, ci mai degraba istoric este "Lista lui Schindler" care prezinta viata lui Oskar Schindler, cel care a reusit sa salveze peste 1000 de evrei din lagarele de concentrare naziste, filmul are si o latura psihologica.

| unknownn a răspuns (pentru alexandra1993):

Eu sunt pro nazism, pro Hittler, deci n-am de ce sa ma uit la viata lui Oskar Schindler.

| unknownn a răspuns (pentru alexandra1993):

Am vizionat filmul si nu a fost pe masura asteptarilor mele, 0 suspans, 0 horror, thriller 10%, mai mult actiune filmul.Nu inteleg ce e horror in acest film, eu care am vazut multe filme la viata mea pot spune ca acest film nu l-as cataloga in categoria filmelor "Horror".
Alte sugestii mai bune, ai?

| alexandra1993 a răspuns (pentru unknownn):

Nu, deoarece eu prefer filmele clasice din anii 30-50(majoritatea fiind filme de dragoste sau drame) si ecranizarile dupa romane celebre.Deci, nu mai stiu alte filme "horror"...

| HeyLyn a răspuns:

I Saw The Devil happy Chiar e groaza acolo x_X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand IT HORROR de stephen king da nu e cel mai bun, nu am unul favorit dar iti recomand vplay. ro MASTERS OF HORROR si SUPERNATURALwinking

| bogdan2091 a răspuns:

The exorcist, tentacles, x-files(bine asta este mai mult thriller), soul 4 is that goust, black christmas

| alexandra1993 a răspuns:

Cel mai horror pe care l-am vazut este "Black Christmas"(2006)

| Mâncărici a răspuns:

Exorcistul (1977)
The Grudge (varianta asiatica)

| jess179 a răspuns:

The human centipede (Miriapoda umana).La inceput mi-a fost frica sa-l vad, dar pe urma m-am linistit. Urmareste si tu trailerul.

| METALL2000 a răspuns:

Hause of wax sau destinatia finala 3 happy

| METALL2000 a răspuns:

Hause of wax

| METALL2000 a răspuns:

Funda?happy

| powerofasmile a răspuns:

Mi-au placut foarte mult the exorcist, si martyrs.

| Andreicik a răspuns:

Mirrors din 2008. super film de groaza

| iceman12 a răspuns:

The grudge 1, 2, 3 sau the the amityville horror(2005)

| bughy07 a răspuns:

Eu te-as spune: The ring 1si2 e vorba despre o caseta, daca te uiti la acea caseta dupa o saptaman mureai dupa mine e unul dintre cele mai bune filme horror iti recomad sa te uiti
Funda te rog

| Aly1864 a răspuns:

The hills run red

| mihai1342 a răspuns:

Insidious face totul si The Grudge e f bun

| artistulpustiul a răspuns:

The Exorcist ( 1977 )

| F3tItZaThaDuLcIkA a răspuns:

Cel mai bun film horror pe care l-am vazut eu este ''Black Christmas''!

| Vicol_Catalin_1980 a răspuns:

THE RING si THE GRUDGE(incearca si varianta japoneza ca e super ok

| cnicusor69 a răspuns:

Soul 4 si thai goust

| AntoniaGhw a răspuns:

Intoarcerea la casa bantuitahappy