| RavenNymph a întrebat:

Care este filmul vostru preferat? De ce?
Al meu este "12 Angry Men" (1957) pentru că mi-a depășit așteptările. Este un film exact pe gustul meu, cu un scenariu superb, actori potriviți și o poveste atât de intrigantă și satisfăcătoare. L-am vazut de peste 5 ori și cu fiecare vizionare parcă mă impresionează si mai tare.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, e pe locul 5 in topul imdb al celor mai bune filme

| Sn4k3 a răspuns:

Greu unul preferat. Un top 3 ar fi:
Sleepy Hollow
Wrong Turn
Pe ultimele doua n-am cu ce sa le laud, au fost exact ce voiam sa vad si pe gustul meu. Primul, mi-a placut datorita atmosferei. L-am vazut (si inca il vad laughing ) inca de cand eram mai mic si mi-a ramas la inima.

| Endoryus a răspuns:

The Godfather

| DarthNiger a răspuns:

Cam greu sa aleg un singur film preferat laughing am vazut multe filme care mi-au placut si nu prea am cum sa aleg doar un singur film, unul dintre ele ar fi No Country for Old Men (2007), mi-a placut foarte mult in primul rand datorita actorilor care au jucat incredibil de bine absolut toti, mai ales actorul Javier Bardem, filmul asta descrie si arata cel mai bine actiunile unui psihopat, daca iti plac filmele cu psihopati, iti sugerez sa vizionezi acest film, am ras mult la unele scene din film datorita situatiilor in care erau puse personajele si modul lor de a reactiona, din cate am auzit exista si o carte cu acelasi nume, filmul fiind bazat pe acea carte.

| RavenNymph explică (pentru DarthNiger):

Sună interesant, îl voi incerca. Mersi de sugestie.