Întrebare recomandată | ŁøRik a întrebat:

Care este filmul vostru preferat? unul aproape de suflet, sau poate care v-ar descrie?
sau spuneti-mi niste filme care ar putea sa ma impresioneze)
P.S. va rog mult fara filme vechi.
astept happy

18 răspunsuri:
| tudo393 a răspuns:

Don't mess with the Zohanrolling on the floor))
N-are cum sa nu iti placa.l-am vazut si revazut de cam 10 ori..tot radeam! E si online subtitrat.mi-e lene acum sa cauthappy.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Eu cred ca iti va placea acest film : http://www.cinemagia.ro/filme/amour-567533/

| Weider a răspuns:

Good Will Hunting

| BriosicaaaDark a răspuns:

LOL,
ntr-o epoca in care adolescentii asculta muzica pe iTunes si YouTube si comunica cu prietenii pe Facebook, Twitter si Messenger mai mult decat comunica cu parintii, o liceana in varsta de 15 ani pe nume Lola, care a fost parasita de catre iubitul ei Chad si descopera pentru prima data placerile interzise oferite de sex si consumul de droguri, o scandalizeaza pe mama ei Anne atunci cand aceasta din urma ii gaseste in mod accidental jurnalul intim si il citeste. Anne a divortat recent de Alan si, desi se intalneste cu blajinul politist James, nu a reusit sa depaseasca socul emotional cauzat de despartirea de tatal Lolei, iar atunci cand isi da seama cat de mult s-a indepartat de propria fiica si cat de mult a neglijat problemele serioase cu care s-a confruntat aceasta, decide sa faca eforturi suplimentare pentru a restabili o conexiune sufleteasca cu adolescenta zbuciumata. Lola isi petrece timpul liber in compania celor mai bune prietene ale ei Emily si Janice si incepe sa se simta atrasa de Kyle, cel mai bun amic al fostului ei iubit, caruia ii da insa tarcoale si o colega frumoasa si sexy pe nume Ashley.
SAU
Pay it Forward"
O tema la materia de studii sociale a unei scoli duce la schimbari sociale ce se intind dintr-un oras in altul. Trevor primeste o tema pentru acasa care consta in gasirea unei idei pentru imbunatatirea intregii omeniri. Astfel, el vine cu ideea de a face trei fapte bune altcuiva, ca acea persoana, la randul ei sa "dea mai departe", continuand in acest mod. Ceea ce pare a fi intial un esec, este de fapt un succes total ale carui efecte nu se vad imediat. Odata ce acestea sunt observabile la scara mai larga, un reporter se decide sa afle de unde a pornit totul. Totul începe în urmă cu 4 luni. Profesorul Simonet, le dă o temă elevilor din clasă, să scrie cum văd şi cum vor ei să schimbe lumea. Trevor are o idee.fiecare om să ajute 3 oameni care la rândul lor să ajutecâte alţi 3 oameni.Arlene este mama lui Trevor. Este dependentă de alcool. Ea lucrează ca chelneriţă, la un restaurant şi la un bar. Ea are aceeaşi boală dependenţă ca şi tatăl lui Trevor, Ricky ceplecase de acasă. Trevor sprijină relaţia mamei, Arlene, cu Simonet Eugene. Această relaţie duce la un lucru extraordinar pentru copil: mama se lasă de alcool.dar revine Ricky

| Wehes a răspuns:

Warrior ( 2011 )
Project X.
Never Back Down 1.

| DaveMustaine a răspuns:

Pe mine m-a impresionat A walk to remember. O fata cuminte si credincioasa se indragosteste de un baiat rau, la propriu. Acesta din urma pateste acelasi lucru, insa cand vor sa se bucure de magia iubirii, fata ii marturiseste ca e pe moarte.
Dar nu ma descrie. Ti-l recomand cu drag!

| iuli94 a răspuns:

Never Back Down 1 si 2 din genul actiune

| Klepto a răspuns:

Bataie mare intre The number 23, Shutter Island, The Machinist, The Experiment, psihologice, pline de mister, ciudate intr-un mod genial, si desigur ca semen cu personajele principale, ele fiind ciudate si nebune.

| BubuLina999 a răspuns:

She's the man-am vazut de atatea ori acest film incat nu ma satur. mai sunt o gramada care mi-au placut si sunt aproape de sufletul meu:
grown ups
the ugly truth
life as we know it
the hangover
the change up
the last song
a walk to remember:X
flypaper
Love Actually
Shakespeare in Love
10 Things I Hate About You
Stardust-superb
the princess diaries
Silver Lingins Playbook-genialbig grin
Crazy, Stupid. Love.
Vicky Cristina Barcelona
just my luck
27 dresses
the proposal-mi-a placut la nebunie si nu ma satur sa ma uit la el
how to lose a guy in 10 days- absolut fantastic
just go with it- marita vazut
bride warslaughing
killerslaughing
doamne am atatea filme grozave...
twilight toate
harry potter toate
the lord of the rings:X
catch me if you can
titanic
mission impossible toate
bad teacher
filme multe cu tom cruise...
sper sa-ti placa astea.si daca mai doresti filme da-mi un mesaj
o gramada sunt...

| Stoica_Daniela_1978 a răspuns:

The Ugly Truth, Just My Luck, Life as We Know It, DIRTY DANCING 1, 2, 3.
FUNDA?

| BubuLina999 a răspuns (pentru BubuLina999):

Toate filmele de comedie cu katherine heigl, cu gerard butler

p.s i love you-este un film frumos
the back up plane
the new guy
legally blonde
sydney white
what a girl wants
rise your voice
insula misterioasa
monte carlo
tangled
the brave:X
gambit
the house bunny
filmele cu adam sandler:X
What to Expect When You're Expecting-superb
filmele de comedie cu adolescenti
a cinderella story...
nu mi mai vin in minte acum. toate toate pe care ti le-am zis sunt frumoase

| positivity a răspuns:

Sunt o mare fană a filmelor horror. Pur şi simplu mă fac să mă simt mai bine, cu toate că unele mă sperie îngrozitor de tare.
Îţi recomand "The Grudge", "The ring", "Shutter (2004)", "Mirrors", precum şi "The Hunger Games".
Însă, un alt gen de film care mi-a atras atenţia, este nimeni altul decât "A walk to remember". Este un film bun, m-a impresionat, dar nu a fost ceva wow. A fost doar bun, şi atât.
Oricum, vizionare plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanic ramane cel mai minunat film

| halooha a răspuns:

Twilight toate partile si imi mai place si Ted sau Mesengers sau Mama (fillm de groaza) The possesion Rhe human centipedes care e cel mai scarbos film vazut vreodatalaughing)))

| Lavinia2803 a răspuns:

The Lord Of The Rings( stiu ca e o trilogie dar nu ma satur niciodata de el big grin)
Shutter Island /Buried sunt niste filme care m-au tinut curioasa pana la capat.
De asemenea mi-au placut si Anonymus, Gladiatorul, Inglourious Basterds, Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street, 127 Hours si The Other Boleyn Girl.

| TheDifference a răspuns:

Leon
http://www.imdb.com/title/tt0110413/?ref_=sr_3

Mi-a placut foarte mult, are o incarcatura emotionala aparte, un scenariu foarte bine realizat si niste actori de prima mana.

| Rape a răspuns:

Journey 2: The Mysterious Island

| Bacemi a răspuns:

The Perks of Being a Wallflower : http://www.imdb.com/title/tt1659337/