| CalinPop a întrebat:

Care este ultimul episod din samurai jack? Il omoara pe Aku?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

E o întreagă poveste în spatele săracului Samurai Jack.
Creatorul desenului animat, Genndy Tartakovsky, plănuia să termine povestea într-un mod binemeritat, într-un episod grandios în care Jack se întoarce acasă, în timpul lui. Din păcate însă, desenul a fost anulat după 4 sezoane, iar Tartakovsky nu a apucat să încheie povestea (de aceea desenul se termină ca din pușcă).
Conform wikipedia, ultimul episod se numește „Jack and the Baby", unde personajul principal salvează un copil și încearcă să-i găsească mama.
Totuși, creatorul seriei a anunțat anul trecut că plănuiește să lanseze un film animat care să lămuească toate problemele și să încheie „Samurai Jack" așa cum a meritat de la bun început.
http://en.wikipedia.org/wiki/Samurai_Jack
Numai bine.

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu.
Cartoon Network si-a batut joc in ultimul hal de serialul asta.

Ultimul episod trebuia sa fie cel asteptat de toata lumea, in care Jack se intoarce acasa, dar Cartoon Network a anulat serialul pe nepregatite...
Iar ultimul episod a fost episodul 52.

http://www.trilulilu.ro/......si-copilul

E pacat...dar sunt discutii ca o sa se incheie povestea cu un film de animatie.
Ceva de genul Ed, Edd si Eddy.

| Dariusuu a răspuns:

Nu îl omoară.

Nu cred că există un ultim episod. Doar cele văzute la Cartoon Network.