| GolopențaAdrian a întrebat:

Care sunt cele mai faine desene animate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi placeau si imi plac:
Garfield Show
Scooby Doo(nu toate)
Looney Tunes
Regular Show
Colegul meu de sala este o maimuta
Tabara lui Lazlo
Vaca si puiul
Animalia
Chowder
Aventurile Lui Piggley Winks
O lume disparuta
Marta vorbareata
Înconjurul lumii în 80 de zile cu Willy Fog
Nume de Cod: Clanul Nebunaticilor de Alături
Robotboy
Si mai sunt multe, dar nu vin in minte
Ps:M-a apucat nostalgia cand am vazut intrebarea

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce te-a apucat nostalgia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ca imi e dor de acele desene

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Am inteles

22 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cele pe care le adori.

| Sn4k3 a răspuns:

Cand eram mai mic mi-au placut si inca imi plac(le-am revazut cu placere) ''Povestiri din cripta'' si Senzationalul om paianjen.

| Mayhem666 a răspuns:

Animeurile sunt mai faine decat desenele animate. Si nu, animeurile nu sunt desene animate, sunt diferite.

| GolopențaAdrian explică (pentru Mayhem666):

Atunci zi anime-uri

| Clorox a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Sunt foarte multe, eu acum ma uit la Naruto Shippuden, dar te poti uita la Mirai Nikki, Akame ga kill, corpse party, etc... Sunt foarte multe, depinde ce-ti place tie!
Eu nu stiu ce gusturi ai tu... Dar poti sa-i intrebi pe cei din grupul Anime Romania, eu sunt inscris, daca vrei anime-uri, nu conteaza ce gen, iti sugereaza eiwinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

SAO (Sword Art Online), Mirai Nikki, Orange, Another, Corpse Party, Absolute Duo, Akame ga kill, Charlotte, Clannad, Death Note, Free, Glasslip, Goleden Time, Guilty Crown, Vampire Knight, Himotou Umaru-chan, Jigoku Shoujo, Kimi no na wa, Nisekoi, No game no life, Noragami, Plastic Memories, Prince of stride, School Days, Servamp, Super Lovers, Toradora, Tokyo Ghoul, Ushinawareta Mirai wo Motomete, Zankyou no Terror, si multe altele, mai gasesti aici o gramada :
https://myanimelist.net/profile/AnimeLover6051
Sper ca alea au fost de ajuns.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de gusturi. Favoritele mele au fost: Beetlejuice, Courage the Cowardly Dog, Batman The Animated Series, The New Batman Adventures, Spiderman, Life with Louie, The Powerpuff Girls, Scooby Doo: Where are you? si The Grim Adventures of Billy and Mandy.

| Clorox a răspuns:

Depinde de gustul fiecaruiawinking
Mie imi plac mai mult anime-urile, sunt mai interesante!

| GolopențaAdrian explică (pentru Clorox):

Atunci zim anime-uri

| Divy a răspuns:

Cele clasice cum sunt Viața cu Louie, Ce-i cu Andy și Copii de la 402
Depinde și de tine poate preferi sci-fi sau mai sexual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Favoritul meu este Samurai Jack

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Cele mai faine desene sunt alea pornache razi cu gura pana la urechi ba mai mult pentru fanatici mangaie si facaletul

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Câinii și perușii, dar mai depinde de ce animale îți plac.

| Bogdan2304 a răspuns:

Vrei sa te uiti tu la ele sau pentru altcineva

| GolopențaAdrian explică (pentru Bogdan2304):

Pai poate ma uit si eu si ca sa stiu

| Ovidiu192837465 a răspuns:

Cele mai faine desene pe care le-am vizionat vreodata au fost:

Curaj cainele cel fricos
Tom si Jerry
Transformers Prime (Varianta aia realistica ) Uite aici o lista cu toate episoadele, merita sa le vezi pe toate: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Transformers:_Prime_episodes Uita-te doar la numele titlurilor
Aici ai episoadele in romana (Daca vrei sa le vezi in full screen trebuie sa dai click pe chestia aia de langa calitate si te baga pe un site in care poti viziona in full screen) http://desene.eu/desene-animate/transformers-prime/ Calitatea nu este prea buna dar merita :)

Tabara lui Lazlo
Chowder
Duncan Stapanul Focului (Ceva de genul)
Tinerii Titani (Varianta aia veche)

| LupinRemusSnape a răspuns:

...-animatie/ (filme de animatie)
Incearca astea :Last Unicorn, The Nightmare Before Christmas (daca tot vine Craciunul), Valiant.

| Gabriela1Florentina a răspuns:

Cele din copilarie

| Amalia_Tini_1995 a răspuns:

Tom si Jerry