| candygirl7 a întrebat:

Care sunt tarile prin care a trecut Phileas Fogg in,, Ocolul pamantului in 80 de zile"?

Răspuns Câştigător
| Artemesia a răspuns:

Pai... din Londra a mers pana la Bombay, apoi a luat-o prin jungla in India cand s-a intrerupt linia de cale ferata si a salvat-o pe doamna Auda. Apoi a ajuns la Calcutta, Hong Kong, Tokyo, pe oceanul Pacific, in San Francisco si a mers cu trenul pana in celalalt capat al Americii, in New York, a luat un vapor si a mers pe oceanul Atlantic si apoi s-a intors in Londra.
Dar aici gasest traseul complet si corect : http://ro.wikipedia.org/wiki/Ocolul_P%C4%83m%C3%A2ntului_%C3%AEn_80_de_zile
Sper sa-ti fie de folos! :)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omfg
marea britanie scotia india japonia china in africa
in rest a luat-o pe mari si oceane
a ajuns si prin Italia si prin elvetia Germania
franta
cam astea sunt
mai lipsesc 2 cred dar astea sunt in maporitate aaa + mexic