| 393Dan a întrebat:

Caut in anime vechi, probabil sa fi iesit prin anii 90'. Era vorba despre o fata care merge sa caute ceva pe un taram parasit...nu-mi aduc aminte prea multe detalii, insa tin minte era un robot adormit, pe care fata il trezeste (cam cu vreo 2 capuri mai inalt ca ea). Avea un brat lung si altul era rupt din umar.
Imi mai aduc aminte ca pe la sfarsit de film, mai multi roboti de-acestea se trezesc, insa ei aveau bratele intregi si puteau zbura.

De asta nu sunt sigur, dar paremi-se robotii aveau doar un ochi din care dadeau cu lazer.

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

Castle In the Sky (1986)
https://www.youtube.com/watch?v=McM0_YHDm5A