| Roctov a întrebat:

Caut un anime bun cu vampiri ( nu vampire knight) sau cu demoni. Cel mai bun primeste funda.

Puteti sa-mi spuneti si anime-ul vostru favorit.

Răspuns Câştigător
| Galatea13 a răspuns:

Rosario+Vampire e foarte amuzant si mi-a placut povestea l-a nebunie).
Chrono Crusade e cu demoni, foarte reusit.Altul ar mai fi Freezing(nu e cu demoni, ci cu fete numite Pandora, oricum e grozav, cu multa actiunea dar si romanta, mi-a placut mult). Pandora Hearts(a-i putea spune ca sunt cu demoni, numai ca ei sunt numiti Chain.L-am vazut de curand, si mi s-a parut chiar bunicel.Acum unele dintre cele mai reusite animeuri cu vampiri ar fi Hellsing, care a fost in top best anime mult timp. Kuroshitsuji, la randul lui e foarte bun de urmarit(e cu un servitor care e demon,amuzant dar are si o poveste interesanta). Elfen lied a fost al doilea anime pe care l-am vazut si care mi-a placut foarte mult,de asemenea cotat foarte bine(cu fete numite Diclonius, nu sunt demoni, dar e pe acolo), Highschool dxd(tot cu demoni, foarte tare povestea si buna calitatea, atata ca are multe ...scapari ahahaaa, daca ai sa-l vezi ai sa stii la ce ma refer).CEL mai bun anime cu demoni si cel mai bine cotat ar fi Claymore.Este unul din cele mai bune anime-uri pe care l-am vazut, si la fel de reusita este si manga.A avut o poveste incredibila, multa actiunea, personajele foarte bine creionate, te asigur ca n-ai sa regreti daca te uiti la el.Acum mult succes, si sa-mi spui daca ti-au placut recomandarile.Best of luck ^ 3 ^.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un anime tare: Hellsing.

| guardian18angel a răspuns:

Vampire Hunter D este un anime short, cu o grafica super, si o poveste destul de simpatica pentru o seara.

Recomand sa-l vezi happy

Mai este si Blood Plus, in care exista o fata vanatoare de vampiri, care ucide folosind o tehnica neobisnuita si exista alte personaje care fac in asa fel incat povestea sa fie destul de interesanta.

Altele nu mai stiu...

| alex9569 a răspuns:

Death note (nu e cu vampiri dar e super )
naruto normal laughing)

| Roctov explică (pentru alex9569):

L-am vazut... e super dar nu e ce caut eu

| Swampz a răspuns:

Itsuka Tenma no Kuro Usagi