| Kaleesi a întrebat:

Caut un desen animat din anii '98-'99. Era pe Minimax. Tin minte ca era un batran cu barba alba si lunga care il invata pe un tanar despre diverse lucruri - antropologie, fizica. Era un desen animat din categoria fantasy/educativ. Intr-un episod tin minte ca au mers intr-o lume 2D (si pentru acele fiinte - Dumnezeu era 3D sau orice alta fiinta 3D nu putea fi perceputa), in alt episod ii explica cum a aparut comportamentul altruist la homo sapiens (ii arata cum au ajuns niste oameni primitivi sa imparta hrana in loc sa se bata pe ea, erau intr-o grota), in alt episod erau intr-o nava spatiala alba pe dinauntru, in alt episod era ceva legat de sunete, de muzica. Tare mult as vrea sa dau de el! Cred ca numele lui are legatura cu "Masina timpului", dar nu am reusit sa-l gasesc asa nici pe youtube, nici pe google. Daca va amintiti mai multe, va rog sa-mi raspundeti. happy

2 răspunsuri:
| xXxDragosHHHxXx a răspuns:

The kids from room 402 cred big grin sau Ce-i cu andy sau Life with LOUIE

| Kaleesi explică (pentru xXxDragosHHHxXx):

Nu, se pare ca se numea Familia Mezga happy dar nu-i nimic, nu aveai de unde sa stii, cand te-ai nascut se dadea desenul asta tongue

Întrebări recente