| anonim_4396 a întrebat:

Caut un film pe care l-am vazut acum cativa ani, imi aduc aminte ca era despre o fata si un baiat, frati, care crescusera impreuna( si arata in cam jumatate din film copilaria lor), dar care afla peste ani ca nu sunt frati. Baiatul era de fapt fiul unei prietene a "mamei" care il crescuse si i-l daduse ei sa-l creasca ca pe propriul copil pentru ca ea, daca imi amintesc bine, era la o manastire si nu avea voie sa aiba copii.
Mai stiu ca tatal lui adevarat era tot ceva legat de biserica si ca atunci cand sunt mari cei doi incep sa se placa si se bucura cand afla ca nu sunt frati.
Mai si ca femeile purtau rochii mai lungi

1 răspuns:
| ioanar9 a răspuns:

A Little Romance (1979)