| fLorin94 a întrebat:

Caut un film romanesc despre un antrenor de fotbal(necunoscut) care isi face o echipa de fotbal din 5/6/7 pusti. Pustii sunt 'homeless' si ajung tocmai in Australia reprezentand Romania.Stie cineva cum se numeste Filmul? Funda...

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

E film documentar-" Australia" in regia lui Claudiu Mitcu.
E despre experientele echipei nationale de fotbal a persoanelor fara adapost din Romania si participarea acesteia la Homeless World Cup Melbourne in decembrie 2008. Oamenii fara adapost sunt din Timisoara si din imprejurimi si interesant este cum se poarta acesti oameni si cata dragoste netrucata de tara dovedesc ei la prima iesire cu pasaport din Romanica.