| Yuuki1 a întrebat:

Ce anime stiti cu 2 lumi paralele?

Răspuns Câştigător
| Hyourinmaru a răspuns:

Prin lumi paralele cred ca te referi la doua lumi identice in care lucrurile se intampla altfel, nu ca in Bleach sau celelalte in care exista mai multe lumi total diferite. Eu cel putin asta inteleg prin lumi paralele. Astea sunt anime-urile in care se regaseste mai mult sau mai putin tema respectiva (si pe care le stiu eu):
Amnesia
Higurashi no naku koro ni
Mirai nikki
Mekakucity actors
Clannad
Wolf's rain
Kyoukai no kanata
Sola

Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| GaBeLo10 a răspuns:

Se spune ca mai exista o lume paralela cu noi, in galaxie. De acolo vin si senzatiile de DejaVu.
Funda?>

| GaBiTzZUfan a răspuns (pentru GaBeLo10):

Pai omul ti-a cerut anime cu 2 lumi paralele nu sa-i spui ca intr-adevar mai exista o lume paralela

Răspuns utilizator avertizat
| ichigo1234 a răspuns:

Pai ar fi
- bleach( lumea shinighami si lumea oamenilor)
-asttarote no omocha(lumea monstilor si lumea oamenilor)
-rosario to vampire(lumea monstrilor si lumea oamenilor)
-zero no tzukaima(lume vrajitorilor si lumea oamenilor)
death parade(lumea oamenilor si lumea ingerilor mortii)
Cam atat imi amintesc. sper ca te-am ajutat.

P.S In afara de bleach si death parade, celelalte sunt trecute si la categoria ecchi, deci daca nu-ti plac chestile perverse sau nu te lasa parintii, nu te uita.
fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| ichigo1234 a răspuns (pentru Yuuki1):

Adica are anumite scene cu tenta erotica.