| wefweiofhewgewiopgjewogwe a întrebat:

Exista lumi paralele?

27 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Lumi paralele în sensul SF descris prin filme, nu.
Universuri paralele însă... da.
Caută lucrările lui Radu Câmpean, şef al departamentului de cercetare în fizica universului din cadul Universităţii din Toronto.

Numai bine.

| mihaibrasov a răspuns:

"Nimeni nu stie". Asta e un raspuns generic. Eu as raspunde ca nimeni nu stie pentru ca nu s-a obosit sa afle. Da, exista lumi paralele, eu asa cred. Da, exista alte planuri existentiale, alte lumi, alte dimensiuni, dar toate tin de vibratie.
Cauta studii de antropologie si o sa te lamuresti. Daca te rezumi la religii cu dogme imposibil de demonstrat, vei reveni la clasicul raspuns "Nu putem sti".

| Flav a răspuns:

Nu, doar lumi necoplanare.

| danut a răspuns:

Adica un alt BananeLaKg s-ar afla in acelasi timp cu tine pe un alt pamant? Si ar avea si aia un TPU? Ce tare neamule. Mai baieti, imaginatia poate fi bogata dar cand ajunge sa depaseasca notiunea de "bogatie" se numeste bolnavicioasa si se trateaza ca atare.

| MMihai a răspuns:

Sunt teorii care vorbesc despre așa ceva. Nu există, sau eu nu știu să existe, teorii viabile sau date experimentale care să confirme așa ceva.

| ania a răspuns:

Unii oameni de stiinta care observa ca universul nostru nu se autoexplica si ca e neverosimil sa se fi cauzat singur dar sunt porniti sa respinga categoric ideea unui creator intentional vin cu tot felul de fantezii care se vor o solutie rezonabila cand ai ca premisa nonnegociabila inexistenta lui Dumnezeu. Dar cand incearca sa armonizeze efectul ( un univers de o complexitate matematica in care exista un acordaj fin, intre toate constantele fizicii ce par anume concepute pentru aparitia vietii ), cu cauza( lumile paralele), aceasta incepe sa semene tot mai mult cu Creatorul pe care cu atata truda incearca sa-l ocoleasca.

| TheJeryk0 a răspuns:

Da. depinde cum intelegi tu prin Lumi paralele...
Exista dimensiunea noastra si dimensiunea lui Dumnezeu unde sunt de asemenea Ingerii / Demonii...
Din dimensiunea lor pot afecta dimensiunea noastra oarecum, dar nu foarte mult...
Insa noi nu ne putem atinge de dimensiunea lor pana cand nu murim.

| Parker a răspuns:

Nu,doar concurente si perpendiculare.

| NOBODY a răspuns:

Bagă-ți degetu în cur la mine și vei afla

| dr0wn a răspuns:

Inca e un studiu in plina desfasurare care in urmatorii 20 de ani fie se va confirma fie...nu.
Fizica quantica >_>
La fiecare alegere pe care ofaci creezi lumi situatii alternative...blablaa

Use google ca ma dor degetele si ma ustura lenea

| giuly a răspuns:

Există...lumea mea şi lumea voastră

| bebelusa_9541 a răspuns:

Dupa parerea mea nu...insa fiecare isi creeaza cate o lume cum ar fi cei cu autism si diferite forme de boala...ce te sfatuiesc sa nu te mai gandesti la asta si sa traiesti cat mai frumos si mai pus in lumea asta! funda?

| 54ndy a răspuns:

Nu ştiu, tu ce crezi există?

| seby005 a răspuns:

Sal Da exista lumea materiala si spirituala un articol in acest sens; http://www.evenimentul.ro/articol/poarta-spre-lumi-paralele.html

| AndreiP98 a răspuns:

Nimeni nu stie

| PotHed a răspuns:

Dap. traiesc in una tongue

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Cea mai stupida intrebare care ar fi putut sa o puna un omlaughing Singura lume paralele e aceea in care de afli tu

| KikuriShibata_9919 a răspuns:

Daaa! suteee! miii!

| ChuckybooM a răspuns:

Da! Daca stam bine sa ne gandim exista tot ce cuprinde termenul de paranormalitate. De la : levitatie, al saselea simt, fantome, deja-vu, pana la universe paralele, si forme de viata de dimensiuni mari pe alte planete.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

DA, in capul tau big grin te sfatuiesc sa te uiti mai putin la tv.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Nu se stie, deoarece nu exista nici o proba concreta ca ar exista, si daca ar exista o astfel de proba ar fi tinuta in secret, dar cred ca e imposibil sa ai o astfel de proba, si bla bla bla alta intrebare nu gaseai si tu, mai lipsea sa intrebi daca exista viata dupa moarte, reincarnearea, si daca exista extraterestrii si strigoii. pa

| spr1yt3 a răspuns:

Eu cred ca da deoarece cercetatori americani si majoritatea populatiei confirma acest lucru

| Lourdes a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista atatia oameni paraleli cu lumea asta, iar tie iti arde de alte lumi?

| Danyel a răspuns:

Cred ca da...Pamantul!

| bianca_8218 a răspuns:

Nu prea cred

| Delya_7163 a răspuns:

Eu zic ca nu exista...