| Deaad a întrebat:

Ce ar trebui sa vad intai?
Fullmetal alchemist sau fullmetal alchemist brotherhood?
Voi cu ce ati inceput?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ce s-a dat Dead pe anime laughing

| Deaad explică (pentru T0T):

Spune cu ce sa incep.
laughing

| T0T a răspuns (pentru Deaad):

Parcă devii AnimeLover. laughing
Nu am văzut anime-ul dar eu aș zice să începi cu primul.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

))))))) Dementie totala!

| Deaad explică (pentru Drimmero):

Ce vrei de la mine, Drimmero?
De ce ești la fiecare întrebare de a mea cu anine-uri?
laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Ce pot sa zic, ma fascineaza si pe mine animeurile si vreau sa-ti cer sfaturi,, de asta sunt p-aici/

| Clorox a răspuns:

Fullmetal alchemist este primul si nu ti-ar strica sa-l vezi, ai tot timpul sa vezi si FMA brotherhood, o sa ma uit si eu la ele in viitor, acum sunt cu Bleach, am inceput sa ma uit intensiv la el de 2 zile si sunt la episodul 50 rolling on the floor
Bafta, o sa-ti placa anime-ulwinking

| PersonajFictiv a răspuns:

FullMetal Alchemist
First episode date: October 4, 2003
Final episode date: October 2, 2004

Fullmetal Alchemist: Brotherhood
First episode date: April 5, 2009
Final episode date: July 4, 2010

| HandaSei a răspuns:

Nu sunt două sezoane din același anime cum probabil ți-ai imaginat de ai pus întrebarea asta... happy

Trebuie să te uiți doar la Fullmetal Alchemist: Brotherhood, adică cel făcut în anii 2009-2010, cel de 64 de episoade, asta ca să nu le confunzi! happy

Practic cele 2 sunt exact același anime, sunt variante alternative, iar cel menționat mai sus este varianta recentă, adică anime-ul complet refăcut, evident cu o grafică ceva mai contemporană și o poveste ceva mai bine dezvoltată!

Vizionare plăcută! ^.^

| Deaad explică (pentru HandaSei):

Stiam ca sunt aceleasi chestii.
Tocmai de asta am intrebat.
Mersi de raspuns, dar am inceput originalul.