| Annonimuss a întrebat:

Recent am terminat serialul Fullmetal Alchemist, si vroiam sa intreb ca acest serial are 51 de eipsoade, si ar cam trebui sa mai fie altele.
Mai exista un serial Fullmetal Alchemist Brotherhood, as vrea sa stiu daca este continuarea primului serial (Fullmetal Alchemist),
deoareceprimul se termina intr-un fel, iar al doilea ar trebui sa inceapa cu sfarsitul primului, dar nu incepe si povestea nu are legatura, iar personajele moarte in primul apar in al doilea, chiar la inceput

2 răspunsuri:
| LucaTeofil a răspuns:

Seriile fullmetal alchemist si fullmetal alchemist brotherhood sunt scrise de doi oameni diferiti eu am terminat seria brotherhood si am vazut cateva episoade din original, in brotherhood totul se termina cu era de asteptat dar in original adica cel urmarit de tine nu este chiar asa de bine si asta il face interesant, seria originala se termina cu niste filme numite ova primul film este conqueron of shamballa iar al doilea parca era the sacred star of milos

since in seria brotherhood imi place partea cand mustang (alchemistul de foc) afla cine i-a omorat prietenul Huges pentru ca mustang ofera o razbunare sangeroasa eu iti sugerez sa urmaresti si seria brotherhood
Sper ca te-am ajutat

| Alecu53 a răspuns:

Sincer e foarte fain Fullmetal Alchemist(toate episoadele posibile) si daca ti-as spune siar pierde tot farmecu.Eu tias recomanda sa te uiti deoarece daca ti-a placut prima serie o sa iti placa si a doua si tot asa