| anonim_4396 a întrebat:

Ce ecranizari bune stiti dupa carti celebre sau mai putin celebre?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

"Pe aripile vantului" ramane un film de referinta.

| faramatania a răspuns:

Now Is Good (2013 - după romanul Before I Die by Jenny Downham), The Perks Of Being A Wallflower (2013 - după romanul cu același nume de Stephen Chbosky), Divergent (2014 - după Divergent/Veronica Roth), The Hunger Games 1 și 2 (2012/2013 - după trilogia The Hunger Games by Suzanne Collins), The Host (2013 - după romanul cu același nume de Stephenie Meyer), Love In The Time Of Cholera (2007 - după romanul Love In The Time Of Cholera by
Gabriel Garcia Marquez) etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(Contele de)Monte Cristo