| Alinaaa03 a întrebat:

Ce este bloddy mary si cum e ritualul FUNDITA!

2 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

La americani "Bloody Mary" este mai mult un joc in care fantoma lui Mary este "chemata" la petreceri ca dovadă a curajului. Ritualul ar fi asta. Te uiti in oglinda la ora 12 Si spui de 3 ori "bloody mary". Se spune ca ea va aparea in spatele celui care o invoca si il va ucide.Este un mit vechi in care se spune ca a murit, ingropata de vie de parintii ei, deoarece credeau ca e moarta.:*

| Giovanescu a răspuns:

E un cocktail de vodka cu suc de rosii. Se face la fel ca vodka cu sucul de mere verzi.