| siminutz a întrebat:

Cine e Bloody Mary si care e ritualul prin care o chemi?

Răspuns Câştigător
| mcrenma a răspuns:

La americani "Bloody Mary" este mai mult un joc in care fantoma lui Mary este "chemata" la petreceri ca dovadă a curajului. Ritualul ar fi asta. Te uiti in oglinda la ora 3 noaptea sau 12 nu mai stiu sigur. Si spui de 3 ori "bloody mary". Se spune ca ea va aparea in spatele celui care o invoca si il va ucide.
Eu una nu am avut curaj si nici nu ma tenteaza sa o invoc.

| ЛенаШтайнер a răspuns (pentru mcrenma):

Eu când am auzit de Bloddy Mary. Cand era 12 noaptea am spus de 3 ori,, Bloody Mary'' in fața oglinzii si nu s-a intamplat nimic. E doar o legenda.

21 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Este un mit vechi.Este o fata care a murit, ingropata de vie de parintii ei, care credeau ca e moarta.Se soune ca trebuie sa fii inconjurata de oglinzi si sa te rotesti de 3 ori, rostindu-i numele(ca ritual de chemare).
P.S.Imi plac filmele horror laughing

| arrriadna a răspuns:

Si eu care credeam pana sa citesc aici ca Bloody Mary este prietena pe care o chemi la party in pahar: votca si 1/3 suc de rosii (cu putina sare si pu strop de piper) e dementiala...

| luvieere a răspuns:

Pasul 1: Bei un pahar de Bloody Mary.
Pasul 2: Te uiţi în oglindă - orice oglindă, cu lumina stinsă, aprinsă, cum vrei tu.
Pasul 3: Vezi ceva ciudat apărând în oglindă? Dacă da, felicitări, ai reuşit! Dacă nu, mergi înapoi la pasul 1 şi repeţi pană-ţi iese big grin

| VoiceWithin a răspuns:

Bloody Mary, am auzit ca este un film in care ii moare copilu. Ritualul ar fi sa te duci in oglinda sa iei 3 lumanari sa inchizi usa sa aprinzi lumanarile si sa spui bloody mary de 3 ori sau de 13 si eu stiu ca se mai zice ceva dar in alta limba ebraica sau nu stiu sigur. Poti sa cauti pe you tube, scrii bloody mary si o sa iti apara pe acolo un filmulet cu o fata care incearca, dar aia este facatura!

| Anto97 a răspuns:

La ora 00:00 stai cu un cutit(parca era si fara... dar eu stiu cu cutit) in fata oglinzii pe intuneric(sau doar cu lumanari) si spui de trei ori "Bloody Mary". se spune ca vine si iti taie gatul sau nu stiu ce rau iti face...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine n-o chema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa zici, in fata oglinzii de trei ori,, Bloody Mary,, dar trebuie sa fie noapte si sa ai lumanari aprinse.Eu nu o sa incerc asta, dar voi puteti.Va rog sa-mi spuneti daca ati vazut ceva in oglinda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt singura acasa si mi-e frica!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu crec in blody mery e un mit pentru a speria oameni si eu am incercat asta acasa la ora 12 seara in baie cu 2 lumanari si cu o oglinda mare si nu mi-a aparut apsolut nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiam ca trebuie sa te rotesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mare porcarie sa crezy in asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu Bloody mary a murit intr-un acident impreuna cu fiul ei si spiritul ei find chinuit a fost prins in oglinda retrovizoare si spunanduse ca inca il mai cauta in lumea oglinzilor pe cel vinovat Ritualul find :la miezul spunand, invartindute in accelat timp bloody eu tiam omorat fiul, mery te detest, mery apari in fata mea. Categoriile sunt sati retezeze gatul, sati scoata ochi, sa-ti faca rani grave pe fata, si untima dar nu cea din urma sa te ea cu ea in oglinda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu facand rituaul ceva mi-a aparut in fata care mi-a luat respiratia 2 minute si ca sa scap am dat cu pungnul in oglinda facandumi o rana grava in picior sfat nu mai faceti ritualul va puteti auto mutila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma da ce prosti puteti sa fiti sa credeti in asta am incercat si nu a aparut nimic, credeti in porcarii din astea, sunteti chiar prosti

| ღKittyღ a răspuns:

Bloody mary este o femeie care a urit in ziua nunti ei. se zice ca ea a uri in rochie de mireasa si ii apare oricarui om care face una cunumit ritual :
1 trebuie sa zici bloody mary bloody mary bloody mary
2 mary vino la mine mary vino al mine mary vino al mine de 9 ori
3 eu ti-am omorat fiul eu ti-am omorat fiul de 9 ori
4 bloody mary de 3 ori

cuvintele de sus trebuie sa le zici noaptea la ora 24 ( 12 noaptea (00:00)) singur in casa si sa ai luminile stinse in toata casa. trebuie sa te uiti intes intr-o oglinda de fiecare daca candzici unui din cuvintel de sus...mai trebuie sa ai si 3 sau 9 lumanari pe langa tine...

si bloody mary mai este si o bautura. bloody inseamna suc de rosii si mary inseaman coniac

| razvanbaby a răspuns:

Nu e reala ma chestia asta cu bloody mary au inventat-o ei! daca era adevarat nu mai erau pe net videoclipurile in care ii ucide peia!

| arash a răspuns:

Chiar acum cred ca ma duc sa incerc!happy

| Mihai_Vaman_1977 a răspuns:

Blody mary o fantoma destul de ucigasa aceasta fantoma bantuie pe cei care o invoca invocarea ei incepe la 12 noptea in oglinda stai in fata oglinzi cu lumina stinsa si spui de 3 ori blody mary deodata nu vei simti nimic in jur dar mai tarziu se vor intampla lucruri ciudate in casa si cand te vei duce la baia la1noaptea va veni si te va omora merge dacaincerci bafta