| ĐємσиiquєΑиgєl a întrebat:

Ce filme anime gen Spirited away sau Hoshi o ou kodomo stiti?

2 răspunsuri:
| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Anime-ul cel mai vizionat este Naruto +Naruto Shippuden ( continuarea ). Povestea este una trista dar, care te învață sa treci peste orice indiferent cat de greu ar fi.Sa începem cu prima parte, Naruto.
Cu 12 ani inainte de inceputul seriei, o creatura mistica, Demonul Vulpe cu Noua Cozi, a atacat satul Konoha, omorand multi shinobi. Pentru a o opri, conducatorul satului, al Patrulea Hokage, si-a sacrificat viata sa sigileze Vulpea in interiorul lui Naruto pe vremea cand era doar un nou-nascut. Datorita acestui lucru, el a avut o copilarie cruda si singuratica deoarece satenii vedeau doar Vulpea cand se uitau la Naruto si se temeau de el. Visul lui este sa devina Hokage, pentru a castiga increderea si respectul satenilor, dar pana sa isi implineasca visul el trebuie sa absolve Scoala de Ninja si apoi sa isi continue antrenamentul cu noii lui coechipieri Sasuke Uchiha, ultimul dintr-un clan puternic, si Sakura, fata visurilor lui Naruto, indrumati de sensei-ul lor Kakashi.
Naruto Shippuden :Aceasta serie este continuarea anime-ului Naruto. La 2 ani si jumatate dupa ce Naruto a plecat cu Jiraya sa se antreneze, el se intoarce in Konoha, pentru a se reuni cu Sakura si Kakashi, membri ai Echipei 7, din care face parte si Naruto. Pe parcursul seriei, Echipei 7 i s-au mai alaturat doi membri, Sai, un baiat ce provine dintr-o organizatie obscura a satului, si Yamato, singurul ninja ce poate folosi abilitatile unice ale Primului Hokage. Ei incearca sa il aduca inapoi in sat pe Sasuke Uchiha, care a plecat la sfarsitul primei serii pentru a se alatura lui Orochimaru, un ninja criminal ce ii promisese mai multa putere. De asemenea protagonistii se vor confrunta si cu Akatsuki, o banda de shinobi raufacatori ce vor sa captureze toate bestiile mistice, Bijuu, din interiorul gazdelelor lor numite Jinchuriki, printre care se afla si Naruto ce poseda Vulpea cu Noua Cozi, cea mai temuta dintre creaturi.
Pentru mai multe detalii și pentru vizionarea anime-ului poți intra aici :
http://www.animekage.com/
Pa, pa.

| Zebedeu a răspuns:

Mononoke-hime
Gedo senki
Tales from Earthsea
The Secret World of Arrietty
sau Grave of the fireflies da asta e mai trist putin mai trist.