| GreenCoffe a întrebat:

Ce filme bune stiti? Horror, actiune sau comedie happy

9 răspunsuri:
| Senzaționalul a răspuns:

Un serial:
The Walking Dead.
E horror, cu zombi.

| ProcreatingObscurity a răspuns:

Horror- A serbian film
Actiune- Die Hard (1988)
Comedie-Scary movie.

| RoB28cuFunda44 a răspuns:

Chucky, Jurassic Park, Echipa de catei! Sunt frumoase toate trei! big grin

| Catalin88xyz a răspuns:

Diseperance of Alex Creed

| Maria_Anna_1992_XcoB a răspuns:

Gasesti aici o list de filme horror actione etc, http://www.filmero-hd.com/horror-2

| AddaAdi a răspuns:

Pfff eu mai mult stiu comedie laughing e prea nostim sa nu le privesti big grin
Phai sa vedem:
1.Its a boy, girl thing-Woody şi Nell se cunosc din copilărie, sunt vecini, dar sunt total diferiţi. Woody are o bursă sportivă, în timp ce Nell învaţă mult pentru a frecventa cursurile de la Yale. În plus, nu se pot suferi. Din păcate, o ceartă care izbucneşte între ei în faţa unui exponat aztec dintr-un muzeu, are un efect devastator: cei doi se trezesc a doua zi că au trupul celuilalt. Şi asta nu e totul: fiecare distruge sistematic viaţa celuilalt, până când îşi dau seama că trebuie să colaboreze ca să o scoată la capăt.
2. Wild Child-În vârstă de 16 ani, Poppy Moore (Emma Roberts, Nancy Drew) este o răsfățată egoistă, putred de bogată, care locuiește în Los Angeles. După ce o petrecere extravagantă evoluează spectaculos de prost, tatăl ei o trimite însă la o școală cu internat englezească, pentru a-și „spăla" păcatele. Acum, singura dorință a lui Poppy este să scape de aici, dar, în timp ce face mari eforturi pentru a fi exmatriculată, prințesa americană întâlnește în sfârșit niște adversari pe măsură: colegele și profesoarele din Anglia, care nu îi tolerează mofturile și capriciile.
În final, Poppy înțelege că nu poate ajunge prea departe cu acest comportament de fată rea, deci, cu ajutorul noilor prietene și colege de cameră, pune la punct supremul plan de evadare. În scurtă vreme descoperă însă că acesta ar putea fi chiar motivul pentru care își dorește totuși să rămână aici...
3.17 Again-Mike O'Donnell avea tot ceea ce îşi putea dori de la viaţă. A fost un atlet de nota 10 care intenţiona să se ducă la facultate, dar el a renunţat de tot la acest plan pentru a se căsători cu iubita lui din liceu, Scarlett. Ajuns la 37 ani, Mike a devenit un om mizerabil, şi un om de afaceri foarte ursuz şi deprimat, care a ajuns să creadă că a luat nişte decizii în viaţă nu tocmai inspirate. Ceea ce îşi doreşte el este să se întoarcă înapoi în timp, să mai poată lua încă odată deciziile pe care le-a făcut acum 20 de ani, şi care l-au adus în starea în care este. Întâmplător dar adevarat, dorinţa lui se îndeplineşte, şi ajunge să aibă încă o dată 17 ani. Tot ceea ce trebuie să facă acum este să îşi trăiască viaţa aşa cum şi-ar fi dorit.
4.Dostana laughing e indian dar e penal laughing-Pentru a se asigura ca raman in posesia unui superb apartament din Miami, doi buni prieteni heterosexuali se hotarasc sa afiseze intre ei o relatie gay. Totul merge ca uns pana cand amandoi barbatii se indragostesc de frumoasa lor vecina, Neha.
Asta e lista comediilor happy next:
Horror:
1.The Covenant-In 1692, in colonia Ipswich din Massachusetts, cinci familii cu puteri supranaturale au facut un juramant. Una dintre ele, lacoma sa-si creasca puterile, este izgonita de catre celelalte, iar linia de sange i se stinge. Cel putin pana acum, in prezent, cand cei patru descendenti ramasi in confrerie isi dau seama ca-i paste un mare pericol. Cand cadavrul unei colege este gasit, secretele incep sa iasa la iveala, ceea ce ameninta sa rupa juramantul care le-a protejat familiile de secole incoace. Filmul este regizat de Renny Harlin dupa un scenariu de J.S. Cardone.
2.Mama-Cu cinci ani în urmă, Victoria (MEGAN CHARPENTIER, din Red Riding Hood) şi Lilly (ISABELLE NÉLISSE, din Mirador) au dispărut fără urmă din casa lor. De atunci, unchiul lor, Lucas (Nikolaj Coster-Waldau, din Game of Thrones) le-a căutat cu înverşunare împreună cu iubita lui, Annabel (Jessica Chastain, nominalizată la Oscar pentru The Help). După ce le găsesc izolate într-o cabană în ruine şi le aduc acasă, cei doi încep să se întrebe dacă fetele sunt singurele pe care le-au primit în căminul lor.

Pe măsură ce Annabel încearcă să le reobişnuiască pe fetiţe cu viaţa normală, ea devine tot mai convinsă că în casă sălăşluie o prezenţă supranaturală diabolică. Oare fetele suferă de stres posttraumatic, sau o fantomă vine mereu să le viziteze? Cum au reuşit ele să supravieţuiască atâţia ani singure, în pădure? Încercând să găsească răspunsul la aceste întrebări, Annabel descoperă că şoaptele de noapte bună pe care fetele le aud seara vin de pe buzele unei creaturi care vrea să ucidă.

Regizorul ANDY MUSCHIETTI debutează în lung metraj cu Mama, cu un scenariu scris de NEIL CROSS (Luther) şi Andy Muschietti & BARBARA MUSCHIETTI (Historias de Dhallywood). Filmul e bazat pe scurt-mertrajul multipremiat al lui Muschiettis, Mamá.
3.Prowl-Amber visează să scape din oraşul mic în care trăieşte şi îşi convinge prietenii să o însoţească în ofertantul Big Apple (New York) pentru a-şi găsi un apartament. Atunci când mijlocul lor de transport se strică, ea şi prietenii ei acceptă cu recunoştinţă să călătorească în spatele unui camion. Atunci când şoferul refuză să oprească şi ei descoperă că "marfa" este, de fapt, sute de cutii cu sânge, se panichează. Panica se transformă în teroare când sunt daţi jos într-un depozit abandonat unde creaturi însetate de sânge învaţă să vâneze prada umană care, aşa cum tinerii îşi dau seama, sunt ei acum...
4. Absentia-O tânără şi sora ei încep să descopere indicii despre o serie de dispariţii, inclusiv despre dispariţia soţului uneia dintre ele.

Si actiune:
Never back down e cel mai bun ♥

Mai multe filme gasesti pe cinemagia doar trebuie sa scrii genul happy

Cele de sus ti le recomand ca sunt foarte bune :*
Fundita?

| GreenCoffe explică (pentru AddaAdi):

Nu vreau sa mi le povestesti, imi zici numele filmului si punct.

| livicutsa a răspuns:

Land of the dead (film cu zombie)
See no evil (un film de nota 10)