| printz3sa a întrebat:

Ce filme cu fantome, de groaza rau, bune, stiti?

Răspuns Câştigător
| IusanLivia a răspuns:

Cel mai horror film pe care l-am vazut eu, se numeste The Grudge. Ti-l recomand. Sper sa-ti placa. Si daca iti place, poti sa-mi dai si fundita...happy

14 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna!
Incearca Mirrors 1 si 2, Orphan, Shutter, The Shining(e mai vechi dar mie mi-a placut), Alone, Silent Hill, The Messengers.
Sper sa iti fie de folos.
Un An Nou fericit!

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
One missed call

Drag me to hell.

Silent Hill

The Exorcist

Autopsy

Final destination

The exorcism of Emily Rose

Tarata in iad

Shutter

The Unborn

The Uninvited

Camera 1408

Casa de Ceara

Godzilla

The Beast from 20, 000 Fathoms

Diabolicele

The Ring

Saw(1, 2, 3, 4, 5, 6)

The butterfly effect

Obsessed

Oglinzi ucigase

Premonition

Mirrors

The Haunting in Connecticut

Stay Alive

Bloody Mary

Paranormal Activity

Amusement

Wrong Turn I-II

Silent Hill

Orphan

The Eye

My Bloody Valentine

http://www.filmealese.com/gen/horror/
Baftă!

| εмiLч97 a răspuns:

Knowing(numere fatale)
A nightmare of the elm street(cosmarul de pe strada elm)
Messegers2
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
Jennifer's Body
Underworld: Rise of the Lycans
The Final Destination
Drag Me to Hell
My Bloody Valentine 3-D
Against the Dark
The Wolfman

Seed of Chucky
The Uninvited
The Final
The Last House on the Left
Friday the 13th
Paranormal activity
Vizionare placuta!winking

| Claudia a răspuns:

Anaconda
shrooms
the grudge 1, 2, 3
scream
the children
paranormal activity
paranormal entity
carver
drag me to hell
friday the 13 th
rogue
snakes on a plane
jaws
dagon
crocodile
the ring 1, 2
jennifer`s body
timber falls
hit and run
case 39
megalondon
orphan
deep blue sea
silent hill
shutter
saw 1, 2, 3, 4, 5, 6
the texas cainsaw massacre
the descent 1, 2
wrong turn 1, 2
the exorcism of emily rose
the unborn
the haunting in connecticut
trickr treat
amusament
midnight movie
the nightmere on elm street
the hills run red
when a stranger calls
heartless
black christmas
shelter
the eye
the orphange
qarantine
rec
one missed call
fear house
neighbor
the legend bloody mary
7eventy 5ive
house of wax
haute tension
13 hrs

| MiyakoSaki a răspuns:

Uita-te la:Casa diavolului, Castelul bantuit, Balul absolventilor, Venon, Tabara macelului, Povesti de Halloween, Exorcizarea, Vineri 13, Carantina, 1408, Blood Gnome, Dead silence, Constantin, cat people, candyman, transportatorii, case 39, amuzament, un cosmar pe elm, elm street si casa celor 13 fantome.

| PaPi a răspuns:

1. Alone (2007)- Geamana siameza odata moarta incepe sa isi bantuie sora.
2. The Amityville Horror (2005)- O familie este terorizata de spirite demonice dupa ce se muta intr-o casa construita pe un cimitir indian.
3. The Messengers (2007)- Copiii familiei Solomon au capacitatea de a simti fenomenele paranormale, ei vad ce adultii nu pot vedea. Ei cred ceea ce parintii lor neaga. Ei incearca sa ne previna.
4. The Ring (2002) -Inainte sa mori, vezi inelul.
5. The Others (2001) -O femeie care traieste intr-o casa veche si intunecata impreuna cu copiii ei ce au o sensibilitate la lumina, este convinsa ca familia ei este bantuita.
6. The Shining (1980) - O familie se indreapta spre un hotel, unde decid sa stea pe timp de iarna, hotel in care se simte prezenta unor fantome ce influenteaza comportamentul tatalui.
7. The Haunting (1999) - Un grup de oameni decid sa ia parte la un studiu al somnului intr-o casa foarte mare si veche. Acestia afla de la Dr. Marrow ca exista o parte a casei care este acaparata de fantome.
8. Mirrors (2008) - Un fost politist sunt tinta atacurilor unei forte malefice care se foloseste de oglinzi pentru a intra in casa familiei acestuia.
9. White Noise (2005)- Dorinta unui arhitect de a vorbi cu sotia sa dincolo de moarte, devine o obsesie cu repercusiuni groaznice.
10. Ghost Ship (2002)- O echipa salvatoare gaseste o epava din 1962, pe masura ce exploreaza nava, echipajul este terorizat de prezenta fantomelor de pe vas.
11. Gothika (2003)- O poveste cu fantome in care o femeie psihiatru se trezeste pacienta in spitalul in care lucra fara a sti de ce si cum a ajuns asa.
12. Silent Hill (2006)- O femeie merge sa isi caute fetita pierduta si ajunte intr-un sat izolat numit Silent Hill, loc in care femeia va fi terorizata de fantome si spirite infricosatoare.

Mai uite cateva:

Shutter (2004)
Un tanar fotograf si prietena lui descopera umbre misterioase in fotografiile acestora dupa un tragic accident. Fiul lor descopera ca nimeni nu poate scapa de trecut, in timp ce o fantoma terifianta isi cauta razbunarea impotriva celor care au gresit fata de ea.

The Shining (1980)
O familie se indreapta spre un hotel, unde decid sa stea pe timp de iarna, hotel in care se simte prezenta unor fantome ce influenteaza comportamentul tatalui.

1408(2007)
Un om specializat in descifrarea fenomenelor paranormale se cazeaza in celebra camera 1408 a Hotelului Dolphin, in care multi turisti sustineau ca au intalinit spirite din Lumea de Dincolo. Nu dureaza mult pana ce acesta descopera adevarata teroare, iar tu nu vei mai dormi asa de linistit.

Candyman(1992)
Halen Lyle este o studenta care decide sa scrie lucrarea de diploma despre legende si mituri. Aceasta face marea greseala de a alege sa investigheza legenda lui Candymans, descoperind ca nu este tocmai un mit, in timp ce toata lumea din jurul ei este omorata in mod brutal cu un carlig.

Orfelinatul Orfelinatul (2007)
Un film spaniol genial in care o femeie isi aduce familia in casa in care aceasta a copilarit, unde deschide un orferinat pentru copii handicapati. Nu dupa mult timp, aceasta incepe sa simta prezente sinistre din trecut ce isi fac aparitia in cele mai surprinzatoare momente.

The Devil’s Backbone (2001)
Probabil ca nu ai auzit de acest film pana acum. Asta pentru ca titltul original este "El espinazo del diablo", un film spaniol de groaza foarte bun. Nu este doar un film foarte bun cu fantome.este o capodopera cinematografica in adevaratul sens al cuvantului. Actiune are loc in timpul Razboiului Civil din Spania. Ca si in filmul de mai sus, Orferinatul, in centrul povestii este un baietel lasat in grija unei case de copii. Un film original, recomand cu caldura!

Poltergeist (1982)
O familie tanara incepe sa aiba experiente supranaturale in interiorul propriei case. La inceput, se distreaza de fenomenele ciudate care se intampla: se misca lucruri prin casa etc. Peste putin timp fantomele, care l-a inceput ii amuzau, incep sa devina din ce in ce mai dure si violente.

The Sixth Sense (1999)
Unul din filmele mele preferate. Un super film de groaza! Filmul incepe destul de ciudat: un psiholog de copii(Bruce Willis) este vizitat in propria casa de un pacient suparat. Spre ghinionul psihologului, acesta este un psihopat imprevizibil care il impusca. Povestea se deschide usor usor pe parcursul filmului. Sfarsitul este exceptional. Si cu siguranta il vei mai vedea odata pentru a-l intelege cat mai bine. Enjoy!

The Others (2001)
Un film de groaza destul de decent.si extrem de original. O mama locuieste impreuna cu copii ei intr-o casa veche si intunecata. Locul propice pentru un film de groaza, n-ai zice?happy Femeia se sacrifica sa traiasca in intuneric deoarece copii ei sunt extrem de sensibili la lumina. La un moment dat, devine convinsa ca locuinta este bantuit de fantome si spirite sinistre.

The ring (2002)
Un adevarat film horror. Cu siguranta multi dintre voi l-ati vazut deja. Si daca nu, e timpul! Ideea principala: o tanara jurnalista incepe sa investigeze originea si aparitia unei casete video, pe care daca o vezi, o sa mori in 7 zile din momentul vizionarii. Oamenii mor intr-un mod extrem de sinistru si ciudat la incheierea saptamanii.

The Blair Witch project(1999)
Trei tineri studenti se duc intr-o padure sa filmeze un documentar si dispar fara urma. Un an mai tarziu este descoperita caseta video pe care acestia au filmat-o. Nu multi apreciaza valoarea acestui film. Am prietenii care mi-au spus ca nu au suportat filmul pentru ca este filmat cu o camera de amatori. Dar exact asta confera filmului originaliltea si un gram de credibilitate in plus. Un film cu putine efecte speciale, spre deloc. Dar extrem de terifiant si tensionat daca ai rabdare sa il urmaresti.

13 Ghosts(2001)
Cyrus Kriticos, un colectioner de antichitati unice moare. In urma lasa un testament, in care lasa toate averile sale acumulate, inclusiv casa, nepotului sau si familiei lui. Ce nu stiu ei este ca odata cu mostenirea tuturor averilor, mostenesc si un set complet de 13 fantome.

The grudge(2004)
O femeie este expusa unui fenomen supranatural care o face sa isi piarda mintile si sa distruga tot in cale. In scurt timp, aceasta moare intr-un mod tragic si transmite blestemul mai departe unui om nevinovat. Desi are o nota destul de mica, este un film cu fantome extrem de terifiant.

Paranormal activity (2007)
Imediat dupa ce se muta intr-o casa noua, un cuplu tanar incepe sa fie vizitat noaptea de spirite necurate. La inceput, barbatul este neincrezator in asemenea fenomene si instaleaza in dormitor o camera video profesionista care sa inregistreze toate miscarile din camera pe timpul noptii. Mare va fi surpriza lor cand incep sa se uite la ce a filmat camera. Un film amator cu buget redus, care a facut senzatie in toate lumea intr-un timp foarte scurt!

Mirrors(2008)
Familia unui fost politist este bantuita de fantome care folosesc oglinzile ca sa patrunda in lumea reala, direct in casa in care locuiesc.

Eu nu le-am privit ca sa-ti spun daca sunt interesante sau nu. Sper ca te-am ajutat. Vizionare placuta!

| printz3sa explică:

The grudge chiar este, vil recomand si the ring

| RoxyyEvidentt a răspuns:

Stiu ce-ai facut asta vara
Tamara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pregeratele mele laughing

Dead Silence
A haunting in Connecticut
Paranormal Activity ( vezi sa-ti iei pampers pe tine )
deocamdata atatea imi aduc aminte daca mai aflu am sa-ti spun big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta Trimisul satanei...si iti spun ca il vezi pana la jum si stingi calculatoruhappy

| adi a răspuns:

Ghost Ship

| robylego a răspuns:

E super de groaza :
nightmare on elm street
Freedy Grueger vs Jason Vornhess(sau nu stiu cum)
Friday the 13th
The final destination